عمان: برای آرام‌سازی تنش موجود میان امریکا و ایران تلاش می کنیم

«یوسف بن علوی»،وزیر امور خارجه عمان اعلام کرد کشورش برای آرام‌سازی تنش موجود میان ایالات متحده امریکا و ایران که در مرحله اخیر رو به فزونی نهاده است، تلاش می کند.

میدل ایست نیوز:«یوسف بن علوی»،وزیر امور خارجه عمان اعلام کرد کشورش برای آرام‌سازی تنش موجود میان ایالات متحده امریکا و ایران که در مرحله اخیر رو به فزونی نهاده است، تلاش می کند.

به گزارش خبرگزاری اسپتنیک، رئیس دستگاه دیپلماسی عمان در گفت‌وگو با مجله امریکایی با اشاره به اینکه وقوع جنگ احتمالی می تواند به همه جهان آسیب برساند، تاکید کرد:« امریکا و ایران نسبت به مخاطره‌آمیز بودن تنش‌ها، واقف هستند.»

بن علوی با تاکید بر وجود ارتباط فشرده عمان با طرفین مناقشه، خواستار تلاش‌های مشترک جامعه جهانی برای ممانعت از خطر پیش از وقوع آن شد.

وی که چندی پیش با سفر به تهران با همتای ایرانی خود گفت‌وگو کرده بود، در همین رابطه اظهار داشت:«دیدگاه‌های طرف ایرانی را شنیدم، آنها خواهان ورود به جنگ نیستند.»

منطقه خاورمیانه و به خصوص محدوده جغرافیایی خلیج شاهد ناآرامی‌های سیاسی شدیدی میان امریکا و ایران است، این تنش‌ها با خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای و به تبع آن اعمال دوباره تحریم‌های یکجانبه و به ویژه ارسال تجهیزات نظامی و در صدر آن، گسیل ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب‌افکن‌های بی 52 ، به شکل بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن