«سیدحسن نصرالله»: مبارزه با «معامله قرن» وظیفه دینی، قومی، اخلاقی، و سیاسی است

دبیر کل حزب الله لبنان از موضع «شجاعانه و فوق العاده» رئیس جمهور عراق در مخالفت با بیانیه پایان نشست سران اتحادیه عرب تقدیر کرد.

میدل ایست نیوز: «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب الله لبنان، در سخنرانی روز قدس که در میان راهپیمایی کنندگان در بیروت پخش شد با اشاره به اینکه امسال چهلمین سالروز اعلام روز قدس ازسوی امام خمینی، رهبر ایران، است تأکید کرد که توجه به این روز در گذر سال ها افزایش یافته است.

او تأکید کرد که مبارزه با آنچه «معامله قرن» خوانده می‌شود یک وظیفه دینی و اخلاقی و قومی و سیاسی است چون این معامله با هدف تضییع حقوق و مفدسات طراحی شده و همه موظف به مبارزه با آن هستند و افزود که «ما می توانیم آن را ناکام گذاریم و همه واقعیت ها نشان می‌دهد که در این مسیر گام برمی داریم».

نصرالله تأکید کرد که امریکا و اسرائیل و برخی کشورهای همدستشان در منطقه می کوشند که این طرح را پیش ببرند اما محور دیگری با آن مبارزه می کند و باید در این مبارزه با امید و بصیرت پیش رویم و نگذاریم که «این جنایت تاریخی» در سرزمین های ما تحقق یابد.

او افزود که طراحان و مجریان و هواداران این طرح چیزی از تاریخ و ارزش ها و اصول ملت های منطقه نمی دانند و در برآورد خود از توان جبهه مقاومت اشتباه کرده اند.

دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد که سوریه از آنچه برایش نقشه ریخته بودند گذر کرد و همه تلاش های امریکا برای سلطه امنیتی و نظامی بر عراق شکست خورد و عربستان پس از جنگی چهار ساله و با همه کمک های امریکا و بریتانیا و تلاش مزدوران امروز کنفرانسی برگزار کرده تا از دنیا در برابر ارتش و جوانان یمن و نیروهای انصارالله کمک بخواهد.

وی ایران را در حال حاضر مهم ترین قدرت منطقه ای واقعی و مهم ترین عنصر قدرت مقاومت در منطقه دانست و افزود که اسرائیل و امریکا در ضعیف ترین مرحله تاریخ خود به سر می برند.

او ادامه داد که ترامپ می داند که جنگ با ایران به معنای به آتش کشیده شدن سرتاسر منطقه و بر باد رفتن منافع امریکا در منطقه است وهمه کسانی که در آن دست داشته باشند و در رأس آنها اسرائیل و عربستان هزینه سنگینی بابت آن خواهند پرداخت و چه بسا قیمت نفت به 200 یا 300 دلار برسد.

نصرالله از موضع عراق و رئیس جمهور ایران کشور در مخالفت با بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب تقدیر کرد و آن را شجاعانه و فوق العاده خواند و از موضع هیئت لبنانی در این نشست انتقاد کرد و آن را خلاف اصل بی طرفی که دولت لبنان اعلام کرده دانست.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
المنار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا