سازمان بدر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از حق انتخاباتی خود در پست های ویژه چشم پوشی می کند

سازمان بدر با صدور بیانیه ای تأکید کرد که در انتخاب همه پست های ویژه به نخست وزیر آزادی عمل کامل می دهد.

میدل ایست نیوز: اعضای فراکسیون بدر در مجلس عراق با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کردند که از سهم خود در همه پست های ویژه (معاونت ها، مدیر کل ها) چشم پوشی می کنند.

در بیانیه سازمان بدر که ظهر امروز (سه شنبه 18 ژوئن) در کنفرانس مطبوعاتی اعضای این فراکسیون در مجلس عراق قرائت شده آمده شرایط حساس عراق و منطقه و مشکلات سخت ملت عراق از تروریسم و کمبود خدمات و گسترش فساد و بیکاری زاییده امروز و دیروز نیست بلکه نتیجه تراکم مشکلات از رژیم گذشته است.

در این بیانیه تأکید شده که سازمان بدر با همه توان در کنار ملت عراق می ایستد و در این راستا «همان طور که از همه جایگاه ها ازجمله فراکسیون اکثریت و نخست وزیری و وزارتخانه ها چشم پوشی کرده» از همه پست های ویژه و همه حقوق انتخاباتی بدر چشم پوشی می کند و به نخست وزیر برای انتخاب چهره های پاکدست و کارآمد و کارشناس آزادی عمل کامل می دهد و بار دیگر بر مخالفت خود با سهمیه بندی تأکید می کند.

سازمان بدر همچنین از دیگر نیروهای سیاسی خواسته که برای تکمیل کابینه به نخست وزیر آزادی عمل کامل دهند.

در این بیانیه از نخست وزیر خواسته شده که امتیازات افراد را قطع و برای تحقق عدالت تلاش کند و از هر راهی که می تواند برای مبارزه با فساد تلاش کند.

اعضای فراکسیون بدر در این بیانیه تأکید کرده اند که در مبارزه با فساد و دور کردن آن از دولت و شکوفایی و اقتدار عراق از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

این در حالی است که بسیاری تشکل های سیاسی از اقدامات سازمان بدر و ائتلاف «بناء» به ریاست «هادی العامری» برای سهمیه بندی مناصب و پست های ویژه انتقاد کرده اند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن