اسرائیل ارتش خود را برای مشارکت در جنگ احتمالی آمریکا و ایران آماده می‌کند

«اسرائیل کاتس» تأکید کرد که اشتباه محاسبات ازجانب ایران باعث می شود که وضعیت از «منطقه خاکستری» به «منطقه قرمز» تغییر کند.

میدل ایست نیوز: وزیر امور خارجه اسرائیل اعلام کرد که این کشور در حال آماده سازی ارتش خود برای مشارکت نظامی در درگیری احتمالی میان ایران و ایالات متحده آمریکا در خیلج است.

«اسرائیل کاتس»، وزیر امور خارجه اسرائیل در جریان سخنرانی در کنفرانس بین‌المللی با موضوع امنیت در شهر هرتزلیا برگزار شد، اعلام کرد ایران ممکن است ناگهان از آنچه او «منطقه خاکستری» می‌خواند، خارج شود و به این ترتیب درگیری جدیدی در منطقه روی دهد.

او گفت: «باید به این موضوع توجه داشت که ممکن است اشتباه در محاسبات از سوی ایران باعث شود که وضعیت از “منطقه خاکستری” به “منطقه قرمز” که یک درگیری نظامی است، تغییر کند.»

او افزود: «ما باید خود را برای چنین وضعیتی آماده کنیم و به همین دلیل دولت اسرائیل در حال آماده سازی ارتش خود است؛ ارتشی که ممکن است از آن در چنین رویدادی استفاده شود و به سناریوی تشدید تنش‌ها پاسخ دهد.»

وزیر امور خارجه اسرائیل همچنین گفت که با وجود عدم همراهی دیگر قدرت‌های جهان، جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران موفق بوده است.

او گفت: «ایران در این جنگ شانسی ندارد. بنابراین باید از فرصت این جنگ اقتصادی استفاده کرد و از مسیر فشار اقتصادی و تحریم‌های جامع، مانع از وقوع جنگ شد و بدون جنگ به اهداف مدنظر رسید.»

یکی از نمایندگان پارلمان اسرائیل نیز روز دوشنبه هشدار داد که اگر آمریکا به ایران حمله کند، اسرائیل «در نیم ساعت» نابود خواهد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
یورونیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا