وزارت امور خارجه عراق: بغداد به تحریم اسرائیل پایبند است/ما هیچ رابطه‌ای با اسرائیل نداریم

وزارت امور خارجه عراق بر پایبندی این کشور به اصل تحریم رژیم صهیونیستی و عدم برقراری هر گونه رابطه با آن تاکید و حمایت مجدد خود از مساله فلسطین را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق بر پایبندی این کشور به اصل تحریم رژیم صهیونیستی و عدم برقراری هر گونه رابطه با آن تاکید و حمایت مجدد خود از مساله فلسطین را اعلام کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه عراق آمده است: «برخی رسانه‌ها به نقل از سفیر عراق در واشنگتن، اظهارات نامناسبی را پخش کرده‌اند، برای وزارت امور خارجه حائز اهمیت است که توضیح دهد کشورها و رسانه‌ها اهمیت ویژه‌ای به مساله فلسطین دارند. غالبا این مساله در کنفرانس‌ها و دیدارهای نمایندگان و هیات‌های عراقی یکی از محورهای اساسی گفت‌وگوهاست اما برخی اوقات عده‌ای گوشه از این گفت‌وگوها را به شکل ناقص نقل می کنند که موضع اصولی عراق را خدشه‌دار می کند.»

در ادامه این بیانیه ذکر شده است که موضع عراق در قبال مساله فلسطین همان موضع اصولی و تاریخی این کشور در مخالفت با اشغالگری اسرائیل و غصب سرزمین عربی است و ما هیچ گونه مناسباتی با رژیم اشغالگر نداریم و به تحریم آن پایبندیم.

برخی رسانه‌ها پیشتر ویدئو کوتاهی از «فرید یاسین»، سفیر عراق در ایالات متحده امریکا پخش کرده بودند که وی در آن گفته بود دلایل عینی وجود دارد که احتمال برقراری مناسبات با اسرائیل را ممکن می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
سایت وزارت امور خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا