دیدارهای نخست وزیر عراق با مدیران اجرایی زیمنس و جنرال الکتریک

مدیران اجرایی شرکت های زیمنس و جنرال الکتریک که در حال همکاری با عراق در عرصه برق هستند جداگانه با نخست وزیر عراق دیدار کردند.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، در دیدار با «جوزف انیس»، مدیر اجرایی شرکت جنرال الکتریک و «جو کایزر»، مدیر اجرایی شرکت زیمنس جداگانه دیدار کرد.

براساس بیانیه رسمی دفتر عبدالمهدی وی در دیدار با مدیر اجرایی شرکت زیمنس قرارداد دو کشور که در سفر نخست وزیر عراق به آلمان امضا شد را بررسی و بر اهمیت تعیین جدول زمانی درباره اجرایی تعهدات دوجانبه و تلاش برای متعهد ماندن به این جدول زمانی تأکید کرد.

مدیر اجرایی زیمنس نیز تأکید کرد که عراق اهتمام جدی به تأمین نیازهای عراق در عرصه برق و اجرای نقشه راه بهبود وضعیت برق عراق دارد و افزود که این تعهدی دوجانبه میان دولت و شرکت زیمنس در قبال ملت عراق است.

او ابراز امیدواری کرد که مردم عراق هم به بهبود وضعیت برق در آینده نزدیک کمک کنند و همچنین از اختیارات کاملی که نخست وزیر عراق به این بخش داده تقدیر کرد و پیگیری های شخصی عبدالمهدی را دارای تأثیر بسیار در بهبود وضعیت برق عراق در تابستان کنونی دانست.

کایزر همچنین درباره روند آموزش تکنسین های عراقی در بخش برق گزارشی ارائه کرد.

عبدالمهدی در دیدار با مدیر اجرایی شرکت جنرال الکتریک نیز بر اهمیت شراکت استراتژیک میان عراق و این شرکت برای حل فراگیر مشکل برق در عراق و استفاده از فناوری پیشرفته و انرژی های تجدیدپذیر تأکید کرد و گفت که عراق عرصه را برای شرکت های جهانی جهت کمک به توسعه کشور باز کرده است.

مدیر اجرایی جنرال الکتریک نیز در این دیدار گزارشی از روند اجرای پروژه هایی که این شرکت در حال اجرای آنها در عراق است و به اتصال شبکه های برق مربوط می شود و نیز ساخت نیروگاه های سماوه و ذی قار و زبیر و دیگر پروژه ها که 3 هزار مگاوات به تولید برق عراق خواهد افزود ارائه کرد.

عبدالمهدی زیمنس

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دفتر نخست وزیر عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا