سرخط خبرها

سی ان ان: ایران تلاش کرد نفتکش بریتانیایی را در تنگه هرمز توقیف کند

شبکه سی ان ان امریکا مدعی شد که قایق‌های تندرو ایرانی روز چهارشنبه این هفته تلاش کردند نفتکش بریتانیایی را به هنگام کشتیرانی در آب‌های خلیج توقیف کنند.

میدل ایست نیوز: شبکه سی ان ان امریکا مدعی شد که قایق‌های تندرو ایرانی روز چهارشنبه این هفته تلاش کردند نفتکش بریتانیایی را به هنگام کشتیرانی در آب‌های خلیج توقیف کنند اما ناو نیروی دریایی بریتانیا به مقابله برخاسته و مانع از این اقدام شد.

شبکه سی ان ان به نقل از مقامات دولت امریکا اعلام کرد که قایق‌های جنگی ایران به نفتکش بریتیش هریتیج بریتانیا که در تنگه هرمز کشتیرانی می کرد، دستور دادند تغییر مسیر داده و در نزدیکی آب‌های سرزمینی ایران توقف کند.

این شبکه امریکایی در ادامه گفت این حادثه که از سوی هواپیمای امریکایی تصویربرداری شده است، با دخالت ناو «اچ ام اس مونت رز» که نفتکش مذکور را همراهی می کرد و نشانه گرفتن جنگ‌افزارهای خود به سوی قایق‌های ایرانی، پایان یافت و نیروهای ایرانی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

نیروی دریایی بریتانیا هفته گذشته نفتکش ایرانی گریس 1 را به هنگام عبور از تنگه جبل الطارق به اتهام حمل نفت به سوریه توقیف کرد، اقدامی که ایران آن را راهزنی دریایی و رفتاری دیوانه‌وار توصیف کرد و نسبت به پیامدهای آن به مقامات بریتانیا هشدار داد.

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا