تشکیل کمیته مشترک بغداد و اربیل برای تحویل روزانه 250 هزار بشکه نفت به بغداد

کمیسیون نفت مجلس عراق خبر داد که این توافق شامل بدهی های اربیل به بغداد از آغاز سال 2019 می شود.

میدل ایست نیوز: کمیسیون نفت و انرژی و منابع طبعیی مجلس نمایندگان عراق از تشکیل کمیته ای مشترک میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان برای اجرای قانون تحویل روزانه 250 هزار بشکه نفت خام از اقلیم به بغداد خبر داد.

«امجد العقابی»، عضو کمیسیون نفت و انرژی مجلس عراق، گفت که در مذاکرات بغداد و اربیل توافق شده که کمیته ای از وزارت نفت دولت مرکزی و وزارت نفت دولت ایالتی برای اجرای قانون تحویل روزانه 250 هزار بشکه نفت خام به بغداد ازطریق شرکت بازاریابی نفت عراق (سومو) تشکیل شود.

او گفت که هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان تأکید کرده علت تأخیر اقلیم در اجرای این قانون از آغاز سال تاکنون تأخیر در تشکیل دولت ایالتی بوده است و افزود که این توافق با عطف به ماسبق شامل بدهی های نفت کردستان از آغاز ژانویه 2019 تا امروز می شود.

پیش از این «ریبوار بابکی»، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ایالتی کردستان، خبر داد که «مسرور بارزانی» رئیس دولت ایالتی طی روزهای آینده برای پیشبرد مذاکرات دوجانبه و حل اختلافات میان بغداد و اربیل عازم بغداد خواهد شد.

به موجب قانون بودجه 2019 عراق، اقلیم کردستان موظف است روزانه 250 هزار بشکه نفت به بغداد تحویل دهد و در عوض بغداد حقوق کارکنان دولتی و نیروهای پیشمرگ را می پردازد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا