عذرخواهی سفیر انگلستان بابت عدم هماهنگی با مصر پیش از اعلام لغو پروازهای «بریتیش ایرویز»

سفیر انگلستان در قاهره در دیدار با وزیر هواپیمایی مسافربری مصر از اینکه این تصمیم پیش تر با مقامات مصری هماهنگی نشده بود عذرخواهی کرد.

میدل ایست نیوز: دولت انگلستان در عین عذرخواهی از کشور مصر بابت تصمیم ناگهانی توقف یک هفته ای پروازهایش شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» به مصر از ذکر علل چنین تصمیمی خودداری کرد.

وزارت هواپیمایی مسافربری مصر روز یکشنبه اعلام کرد که «جفری آدامز»، سفیر انگلستان در قاهره، در دیدار با «یونس المصری»، وزیر هواپیمایی مسافربری مصر، از او بابت این تصمیم کشورش عذرخواهی کرده است.

براساس بیانیه این وزارتخانه، طرف مصری از این تصمیم یکجانبه هواپیمایی انگلستان که به امنیت فرودگاه های مصر مربوط می شود بدون هیچ گونه هماهنگی با مقامات مصری ابراز نارضایتی کرده است.

در این بیانیه آمده که سفیر انگلستان از اینکه این تصمیم پیش از اعلام با مقامات مصری در میان گذاشته نشده عذرخواهی و تأکید کرد این تصمیم ربطی به تدابیر امنیتی فرودگاه های مصر نداشته است.

با وجود این، در این بیانیه درباره اینکه علت واقعی این تصمیم چه بودی هیچ توضیحی داده نشده است و فقط به همین حد بسنده شده که طرفین توافق کرده اند که در کوتاه ترین زمان ممکن مسئله را برطرف کنند.

روز گذشته شرکت هواپیمایی «بریتیش ایروز» پروازهای خود به مصر را به مدت یک هفته لغو کرد. هواپیمایی «لوفت هانزا» هم تصمیمی مشابه برای مدت یک روز گرفت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا