«پوتین» در کانون استراتژی انتخاباتی تازه «نتانیاهو»

استراتژی انتخاباتی تازه نتانیاهو شامل چند سفر خارجی و تشویق کشورها به انتقال سفارتشان به قدس اشغالی و تمرکز بر روابط با «پوتین» می شود.

میدل ایست نیوز: گزارش های سیاسی از تل آویو خبر می دهند که «بنیامین نتانیاهو» برای  فعالیت های تبلیغاتی خود در انتخابات جدید کنست اسرائیل استراتژی تازه ای را پیش گرفته که شامل چند سفر خارجی و انتقال سفارت های بیشتری به قدس و استفاده از روابطش با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، می شود.

حزب لیکود روز گذشته پوستری بزرگ از عکس نتانیاهو در کنار پوتین از ساختمان مقر خود در تل آویو آویخت و روی آن نوشت: «نتانیاهو، در سطحی دیگر».

نزدیکان نتانیاهو تأکید می کنند که این اقدام او با هدف جلب یک میلیون رأی مهاجران روس صورت می گیرد که به صورت سنتی رأیشان را به حزب «یسرائل بیتنا»، به ریاست «اویگدور لیبرمن» می دهند که رقیب سرسخت نتانیاهو و عامل اصلی ناکامی وی در تشکیل دولت است.

همچنین رسانه های اسرائیلی خبر داده اند که نتانیاهو شهرداری بیت المقدس را تحت فشار قرار داده تا هرچه سریع تر پروژه ساخت نماد یادبود کشتگان جنگ لنینگراد در جنگ جهانی دوم را به پایان برسند تا بتواند در ایام تبلیغات انتخابات اسرائیل آن را افتتاح کند.

به گفته این رسانه ها، نتانیاهو تصمیم دارد که برای این مراسم از ولادیمیر پوتین هم دعوت کند.

او همچنین تصمیم دارد تا پیش از برگزاری انتخابات اسرائیل به چند کشور مهم مانند هند و ژاپن و مصر هم سفر کند و دفتر وی هماهنگی برای این سفرها را آغاز کرده است.

علاوه بر این، وزارت خارجه اسرائیل در حال مذاکره با سفارتخانه های چند کشور برای انتقال دفاتر سفارتشان به بیت المقدس است.

«اسرائیل کاتس»، وزیر امور خارجه اسرائیل که در پی دستیابی به جانشینی نتانیاهو در ریاست حزب لیکود است اعلام کرده که وزارتش 15 میلیون دلار برای این کار اختصاص داده تا ساخت و سازهای لازم برای سفارتخانه های جدید در بیت المقدس ساخته شود.

اسرائیل می خواهد برای کشورهایی که چنین کاری کنند مشوق هایی را در نظر بگیرد که شامل سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی این کشورها می شود.

منابعی در وزارت امور خارجه اسرائیل گفته اند که هندوراس و السالوادور دو کشوری هستند که حاضر به انتقال سفارتشان به بیت المقدس شده اند به این شرط که اسرائیل در کشورهایشان سفیر تعیین کند.

از زمانی که ایالات متحده اعلام کرد که سفارتش را به قدس منتقل می کند، گواتمالا تنها کشوری است که اعلام کرده مسیر امریکا را پیش خواهد گرفت و حتی برزیل با وجود وعده های فراوان به افتتاح وابسته بازرگانی در بیت المقدس بسنده کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الشرق الاوسط
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن