حمله طرفداران فرمانده لشکر 30 حشدالشعبی به نیروهای عراقی در نینوی+فیلم

طرفداران «وعد قدو» فرمانده لشکر 30 حشدالشعبی به نیروهای عراقی حمله کرده و مانع از پیشروی و حرکت آنها به سمت مرکز ایست و بازرسی در سهل نینوی شدند.

میدل ایست نیوز: طرفداران «وعد قدو»، فرمانده لشکر 30 حشدالشعبی به نیروهای عراقی حمله کرده و مانع از پیشروی و حرکت آنها به سمت مرکز ایست و بازرسی در سهل نینوی شدند.

معترضان صبح امروز در اعتراض به تصمیم «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق مبنی بر عقب‌نشینی لشکر 30 حشد از همه محورها، اکثر جاده‌های ارتباطی اصلی در سهل نینوی را مسدود کردند.

افراد معترض با سنگ به نیروهای تیپ 16 عراق که سعی داشتند، راه‌های مسدود شده را باز کنند، حمله کردند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده امریکا پیشتر طی تصمیمی چهار شخصیت عراقی از جمله وعد قدو فرمانده لشکر 30 را به اتهام نقض حقوق بشر و فساد مورد تحریم قرار داد.

در همین رابطه، «عماد باجلان»، عضو حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد لشکر 30 حشدالشعبی از فرمان دولت عراق سرپیچی کرده و موجب به وجود آمدن آشوب در موصل و صلاح الدین شده است.

وی افزود: «آشوب صورت گرفته در سهل نینوی، انسداد راه‌های ارتباطی از سوی لشکر 30 حشد الشعبی به دستور مستقیم وعد قدو منجر به بروز ناآرامی و آشوب بزرگی در موصل و صلاح الدین شده است.»

باجلان در پایان با بیان اینکه خائن پنداشتن ارتش و پلیس، امری است که دولت نمی تواند در قبال آن سکوت کند، بر وجود منافع برخی افراد در تسلط حشد الشعبی بر حرکت تجاری میان سهل نینوی و دیگر شهرها تاکید کرد.

در همین راستا، «نومان الزوبعی»، فرمانده عملیات نینوی اعلام کرد که دستورات صادر شده برای تحکیم تسلط بر سهل نینوی، اجرا خواهد شد و سعی خواهیم کرد این موضوع را به روش مسالمت‌آمیز حل کنیم.

منبعی امنیتی پیشتر اعلام کرد که تظاهرات‌کنندگان مخالفِ عقب‌نشینی لشکر 30، اقدام به سنگ‌اندازی به سمت خودروهای پلیس و وادار کردن آنها به عقب‌نشینی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوزبغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا