عقب‌نشینی نیروهای لشکر 30 حشدالشعبی از مناطق شرقی موصل/ارتش کنترل مراکز ایست و بازرسی را تحویل گرفت

منبعی امنیتی اعلام کرد که فرماندهان امنیتی از مکان تظاهرات شهروندان شَبَک مخالفِ عقب‌نشینی لشکر 30 حشدالشعبی از سهل نینوی دیدن کردند اما بدون هیچ گونه توافقی آنجا را ترک کردند.

میدل ایست نیوز: منبعی امنیتی اعلام کرد نیروهای لشکر 30 حشدالشعبی از مناطق شرقی موصل عقب‌نشینی کرده و کنترل مراکز ایست و بازرسی را به یگان‌های ارتش واگذار کرده اند.

منبعی مذکور در ادامه اعلام کرد فرماندهان امنیتی از مکان تظاهرات شهروندان شَبَک مخالفِ عقب‌نشینی لشکر 30 حشدالشعبی از سهل نینوی دیدن کردند اما بدون هیچ گونه توافقی آنجا را ترک کردند.

منبع یاد شده امنیتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: «فرماندهان امنیتی به مکان برگزاری تظاهرات در سهل نینوی رسیدند اما به علت عدم سازماندهی امور و هرج و مرج موجود میان تظاهرات‌کنندگان، بدن هیچ توافقی آنجا را ترک کردند.»

منبعی آگاه اعلام کرد که هم اکنون نشستی با حضور فرماندهان امنیتی عراق و نمایندگان شبک‌ها در مقر فرماندهی عملیات نینوی برای دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز در حال برگزاری است.

«فالح الفیاض» رئیس سازمان حشدالشعبی، «عبدالامیر یارالله» معاون فرمانده عملیات مشترک، «عثمان الغانمی»، رئیس ستاد ارتش و «ابومهدی المهندس»، نائب رئیس سازمان حشدالشعبی امروز برای بررسی وضعیت میدانی سهل نینوی وارد این منطقه شدند.

همچنین بخوانید

حمله طرفداران فرمانده لشکر 30 حشدالشعبی به نیروهای عراقی در نینوی+فیلم

 

 

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا