گزارشی از حجم مهمات منفجرشده در پادگان «الصقر» در جنوب بغداد + تصاویر بعد از انفجار

«تیم کارشناسان تاکتیکی» با انتشار تصاویر تازه ای از پادگان منفجر شده در جنوب عراق از حجم مهمات نابودشده در این انفجار گزارشی ارائه کرد.

میدل ایست نیوز: «تیم کارشناسان تاکتیکی» با انتشار تصاویر تازه‌ای از پادگان الصقر در جنوب بغداد که روز دوشنبه پیش (12 اوت) شاهد انفجار بزرگی در انبار مهمات بود از حجم خسارت‌های ناشی از این انفجار خبر داد.

این تیم در صفحه «فیسبوک» خود تأکید کرده که این انفجار در «کارگاه محلی ساخت موشک» رخ داده و پس از انفجار، کارکنان این کارگاه از ترس آتش‌سوزی از منطقه فرار کرده‌اند و درنتیجه آتش‌سوزی به طی 10 دقیقه انبار مهمات سرایت کرده و ابعاد بسیار مخربی پیدا کرده است.

براساس این گزارش حجم خسارت‌های ناشی از انفجار به ترتیب زیر است: ـ 900 هزار انواع فشنگ؛ هزار تفنگ ازجمله مسلسل سنگین؛ 6 خمپاره‌انداز؛ 300 کاتیوشای 107 میلی متری؛ 145 کاتیوشای 122 میلی متری گراد؛ 900 خمپاره آر پی جی؛ صد خمپاره 106 میلی متری؛ 2 توپ  M40/ 106 m؛ 5 توپ spg 9؛ 50 تن مواد منفجره؛ 6 خودرو لندکروز؛ حدود 10 زرهی humvee؛ 30 راکت کورنت از میان 70 راکت از این نوع که در اختیار کتائب است؛ چند بلدوزر.

این گزارش تأکید کرده که تیپ 14 حشد الشعبی که این انبار را در اختیار داشته انبار غیر رسمی دیگری هم دارد.

این گزارش افزوده که برخی از نیروهای تیپ 14 اتهامات به یکدیگر را درباره ساختگی بودن این انفجار برای سرپوش گذاشتن بر ناپدیدشدن برخی سلاح‌ها و فروش آنها آغاز کرده اند.

 

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
تیم کارشناسان تاکتیکی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن