بزرگترین عملیات تهاجمی نیروهای یمنی به میدان نفتی عربستان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی،بزرگترین عملیات تهاجمی به عمق خاک عربستان را انجام داده است.

میدل ایست نیوز: «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی، بزرگترین عملیات تهاجمی به عمق خاک عربستان را از زمان آغاز تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن در چارچوپ عملیات “بازدارنده شماره یک” اجرا کرده است.

سرهنگ یحیی سریع در بیانیه‌ای توضیح داد که 10 پهپاد یمنی، میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه وابسته به شرکت آرامکو را در شرق عربستان مورد هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه بزرگترین مخزن نفتی عربستان با گنجایش بیش از یک میلیارد بشکه نفت است، تاکید کرد: «فهرست اهداف نیروی مسلح یمن روز به روز در حال افزایش است و عملیات‌های پیش رو برای دشمن بسیار دردناک‌تر خواهد بود. عملیات بازدارنده شماره یک در چارچوب پاسخگویی مشروع به جنایت‌ها و محاصره ظالمانه مردم یمن انجام شده است.»

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، عربستان و دیگر گروه‌های متجاوز را تهدید کرد در صورتی که تجاوز به یمن ادامه داشته باشد، عملیات‌های بزرگ‌تر و گسترده‌تری انجام خواهد شد و تنها گزینه نیروهای متجاوز پایان دادن به جنگ و برچیدن محاصره ظالمانه مردم یمن است.»

سرهنگ یحیی سریع در پایان با تشکر و قدردانی از همه نیروهایی که در موفقیت عملیات مذکور نقش داشتند، مجددا از شرکت‌ها و افراد غیرنظامی خواست به طور کامل از مواضع و اهداف حیاتی و حساس عربستان فاصله بگیرند چرا که این مواضع تبدیل به اهدافی برای نیروهای یمنی شده است که می توانند هر لحظه آن را مورد هدف قرار دهند.

میدان نفتی الشیبه در جنوب شرق عربستان و در فاصله 10 کیلومتری امارت ابوظبی قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المسیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا