دفاع «نتانیاهو» از عملکرد اسرائیل در پی رشته حملاتی در منطقه

«نتانیاهو» تأکید کرد که اسرائیل به هر وسیله ای که لازم باشد از خود دفاع خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: در پی رشته حملات هوایی به نقاط مختلف خاورمیانه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل به منتقدان این حملات تاخته است.

نتانیاهو همچنین ایران را به ترتیب دادن «حملات تروریستی» متهم کرد و گفت اسرائیل «به هر وسیله ای لازم باشد» از خود دفاع خواهد کرد.

نتانیاهو روز دوشنبه در بیانیه ای ویدئویی گفت: «ایران در چند جبهه برای انجام حملات مرگبار علیه کشور اسرائیل تلاش می کند. اسرائیل همچنان به هر وسیله ای لازم باشد از امنیت خود دفاع خواهد کرد.»

این اظهارات بعد از یک رشته حملات به اهداف متعلق به ایران و شبه نظامیان مورد حمایت این کشور در سوریه، عراق و لبنان مطرح می شود.

ارتش اسرائیل به ندرت به عملیات در سوریه اذعان می کند اما روز شنبه گفت که به چند نقطه در این کشور حمله کرده و برنامه یک حمله ادعایی ایران به اسرائیل با استفاده از «پهپادهای کامیکازی» را خنثی کرده است.

تصور می شود اسرائیل در سال های اخیر برای مهار نفوذ ایران صدها حمله در سوریه انجام داده باشد.

اسرائیل مسئولیت حملات اخیر را به عهده نگرفته است، اما نتانیاهو تلویحا به مشارکت کشورش در یک رشته انفجارها در هفته های اخیر اشاره کرده است.

او هفته پیش هم در جریان سفری به اوکراین در مورد «حملات مشکوک» به مراکز حشد الشعبی در عراق گفت که «ایران در هیچ کجا مصون نیست.»

همزمان «موشه کالون» وزیر دارایی اسرائیل و از اعضای کابینه امنیتی روز دوشنبه گفت: «چیزهایی هست که به ما نسبت می دهند اما کار ما نیست. با این حال وارد جزییات نمی شویم.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بی بی سی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا