درخواست اسرائیل از انگلیس برای گنجاندن سپاه پاسداران ایران در لیست سازمان‌های تروریستی

وزیر امور خارجه اسرائیل در دیدار با همتای بریتانیایی خود خواستار قرار دادن سپاه پاسداران ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی شد.


میدل ایست نیوز: «یسرائیل کاتس»، وزیر امور خارجه اسرائیل، بریتانیا را تشویق کرد تا سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی بگنجاند.

وزیر خارجه اسرائیل که از روز سه شنبه این هفته برای دیدار با شماری از مقامات دولت بریتانیا و نیز نمایندگان اقلیت یهودی ساکن این کشور در لندن به سر می برد، در دیدار با «دومینیک راب»، وزیر امور خارجه بریتانیا درخصوص اوضاع منطقه و تداوم همکاری مشترک میان تل‌آویو و لندن با وی به بحث و رایزنی پرداخت.

وی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تصمیم سابق بریتانیا در اعلام حزب الله لبنان به عنوان سازمانی تروریستی، از این کشور خواست این اقدام را با سپاه پاسداران ایران نیز انجام دهد و آن را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهد.

در همین رابطه، کاتس اظهار داشت: « با توجه به رخدادهای اخیر، شاهد بودیم که ایران فعالیت‌هایی علیه اسرائیل و کشورهای غربی در منطقه خارومیانه انجام داده لذا اکنون وقت آن فرا رسیده تا مسیر طی شده را تکمیل کرده و سپاه پاسداران را به عنوان سازمانی تروریستی معرفی کنیم.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن