هشدار سازمان ملل نسبت به تاثیر منفی تنش‌ها بر ثبات و شکوفایی عراق

نماینده سازمان ملل متحد در عراق هشدار داد تنش‌های موجود در منطقه، آسیب های بزرگی به تلاش ها برای ایجاد کشوری باثبات و شکوفا در عراق وارد می کند.

میدل ایست نیوز: نماینده سازمان ملل متحد در عراق هشدار داد تنش‌های موجود در منطقه، آسیب های بزرگی به تلاش ها برای ایجاد کشوری باثبات و شکوفا در عراق وارد می کند.

«جنین هینس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق در گزارش خود به سازمان ملل تصریح کرد: «رهبران عراق با بازیگران منطقه‌ای و بین المللی برای تضمین باقی ماندن کشورشان به عنوان بستری مشترک برای ثبات و نه میدانی برای منازعات نیابتی در ارتباط هستند.»

وی با تمجید از پایبندی بغداد به قرار دادن همه گروه های مسلح تحت فرمان دولت، اظهار داشت: « اجرای این امر، موضوعی حیاتی و بسیار مهم به شمار می رود.»

از سویی دیگر، «سرهد فتاح»، نماینده دائم عراق در سازمان ملل تاکید کرد فرصت برای تحقق ثبات و شکوفایی در عراق واقعیتی است که با خطراتی رو به شده است. از این رو نمی توان از بغداد خواست در برابر تنش‌ها و التهابات منطقه با تساهل رفتار کند.

وی در پایان با اشاره به مناسبات عراق ترکیه، افزود: «دولت عراق تقریبا 54 نامه به دولت ترکیه فرستاده و در آن خواستار توقف فوری بمباران هوایی اراضی عراق در راستای عملیات ارتش ترکیه علیه عناصر پ.ک.ک شده است.»

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا