مشارکت چشمگیر امارات و عمان در نمایشگاه بین المللی دمشق به رغم هشدار امریکا

امارات با هیئتی از 40 فعال اقتصادی و عمان با 35 نفر در نمایشگاه بین المللی دمشق شرکت کرده اند.

میدل ایست نیوز: سوریه روز گذشته شصت و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع دمشق را با مشارکت 38 کشور در فضایی به وسعت 100 هزار متر مربع و با افزایش 500 شرکت نسبت به دوره قبل افتتاح کرد.

این نمایشگاه که در چند سال گذشته به علت جنگ و مشکلات داخلی سوریه کم فروغ برگزار می شد، امسال با تبلیغات گسترده دولت سوریه در دمشق برپا شده است.

آنچه بر اهمیت نمایشگاه امسال می افزاید حضور گسترده نمایندگان کشورهای عربی است. از میان 400 فعال اقتصادی خارجی امارات یکی از بزرگ ترین هیئت ها متشکل از 40 شخصیت بلندپایه و پس از آن عمان با 35 شخصیت در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

همچنین کمیته بازاریابی این نمایشگاه از 200 بازدیدکننده عرب و خارجی نیز دعوت کرده اند که تخصص اکثرشان در صنایع غذایی و پوشاک است.

نکته مهم دیگر آن است که شرکت های عربی و خارجی به صورت مستقیم و نه در قالب واسطه ها و نمایندگی ها در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

هیئت های عربی شرکت کننده در نمایشگاه به توصیه ها درباره خودداری از اظهار نظر مطبوعاتی نیز عمل کرده اند. اما «محمد مطر»، مدیر کل یک شرکت اماراتی تولیدکننده روغن موتور تأکید کرد که امارات به سمت بهبود روابط با سوریه رفته است چون سوریه بازار بسیار خوبی در پیش خواهد داشت و فضای مناسبی برای شرکت های ساختمان سازی و صنعتی خواهد بود.

چند روز پیش از افتتاح این نمایشگاه، دفتر سفارت امریکا در دمشق با صدور بیانیه ای به فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی درباره مشارکت در این نمایشگاه هشدار داد و تأکید کرد که هر شرکتی یا شخصی که با دولت بشار اسد فعالیت بازرگانی کند در معرض تحریم های امریکا خواهد بود.

محمد مطر درباره هشدارهای امریکا درباره همکاری با دولت سوریه گفت که امارات هم منافع خودش را دارد و از این هشدارها نمی ترسد و افزود که هیئت اماراتی از تسهیلات ویژه ای برخوردار شده و پیش از رسیدن هیئت اماراتی، مقامات رسمی دو کشور با هم مذاکرات مستقیم برای همکاری درازمدت داشته اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الاخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا