استقرار ناوشکن‌های موشک‌انداز آمریکا در اطراف تنگه هرمز

نیروی دریایی امریکا اعلام کرد که ناوشکن های خود را در دو سوی تنگه هرمز مستقر کرده است.

میدل ایست نیوز: نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده ناوشکن‌های موشک‌انداز این کشور را در دو سوی تنگه هرمز مستقر کرده است.

«جاشوا فری»، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، می‌گوید ایالات متحده آمریکا این ناوشکن‌های موشک‌انداز را در نقاط حساس نزدیک به آب‌های جنوب ایران، از جمله دو سر تنگه هرمز، مستقر کرده است.

اخیرا آمریکا اعلام کرده که برای اطمینان از تردد امن و کاهش تنش در آب‌های جنوب ایران و برقراری امنیت دریایی یک ائتلاف نظامی تشکیل می‌دهد و عملیات حفاظتی «سنتینل» را اجرا می‌کند.

اکنون سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا می‌گوید عملیات «سنتینل» به کشورهای دیگر اجازه می‌دهد کشتی‌های خود را در تنگه هرمز و همچنین تنگه باب المندب اسکورت کنند.

استرالیا، بحرین و بریتانیا از جمله کشورهایی هستند که قرار است به ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در خلیج  بپیوندند.

در حال حاضر هند اسکورت کشتی های خود را به طور مستقل آغاز کرده است. ژاپن هم گفته که به ائتلاف آمریکا نمی‌پیوندد اما از کشتی‌های خود در منطقه به طور مستقل حفاظت خواهد کرد.

در ماه‌های اخیر در پی انفجار و حمله به چند نفتکش در خلیج، انتشار اخباری از تلاش نافرجام قایق‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران برای توقیف یک نفتکش بریتانیایی و توقیف یک نفتکش دیگر، نگرانی‌هایی در مورد آزادی کشتیرانی تجاری در منطقه بروز کرده و باعث تزلزل در بازارهای جهانی کالا شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بی بی سی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن