حزب دموکرات کردستان:برکناری «عبدالمهدی» کشور را در مسیر نامعلوم قرار می دهد

«ادریس شعبان» عضو حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد حزب متبوعش تا آخرین لحظه بر نخست‌وزیری «عادل عبدالمهدی» تاکید دارد.

میدل ایست نیوز: «ادریس شعبان»، عضو حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد حزب متبوعش تا آخرین لحظه بر نخست‌وزیری «عادل عبدالمهدی» تاکید دارد و با تحرکات کنونی برای برکناری وی همسو نیست.

ادریس شعبان در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: «تحرکاتی برای برکناری عبدالمهدی از نخست وزیری وجود دارد اما حزب دموکرات به نخست وزیری وی پایبند است زیرا معتقد است که عبدالمهدی برای اداره عراق در مرحله کنونی شایسته‌تر و بهتر است.»

وی افزود: «عبدالمهدی سوپاپی امن برای ثبات مناسبات بغداد و اربیل به شمار می رود اما وی از سوی اکثر طرف‌ها مورد هدف قرار گرفته است. ما به نخست وزیر عبدالمهدی پایبند هستیم و با تحرکات موجود برای برکناری وی مخالفیم.»

این عضو حزب دموکرات کردستان با بیان اینکه برکناری عبدالمهدی در شرایط دشوار کنونی منطقه به معنای قرار گرفتن کشور در مسیر نامعلوم است، اظهار داشت: «کُردها معتقدند که ثبات کشور در این است که عبدالمهدی برای پشت سر گذاشتن موانع کنونی به اداره دولت ادامه دهد و فراکسیون‌های بزرگ دیگر نیز در این مسیر باید از عبدالمهدی حمایت کنند.»

همچنین بخوانید

امتیازدهی عبدالمهدی به امریکا و نارضایتی دو ائتلاف الفتح و سائرون از وی

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن