«سید حسن نصرالله»: جنگ علیه محور مقاومت مساوی با پایان وجود رژیم صهیونیستی و پایان رویاهای آمریکا در منطقه است

دبیر کل حزب الله لبنان گفت ارتش افسانه ای شکست ناپذیر تبدیل به ارتش هالیوودی شد که در روی زمین ناتوان است و قدرتی ندارد.

میدل ایست نیوز: دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: «مقاومت تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت را با سرنگون کردن پهپاد این رژیم در شهرک رامیه پاسخ داد و «ارتش افسانه ای شکست ناپذیر» اسرائیل تبدیل به «ارتش هالیوودی» شد که در روی زمین ناتوان است و قدرتی ندارد.

«سیدحسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز در سخنرانی روز عاشورا حضور گسترده مردم در مراسم عزاداری روز عاشورا را پاسخی به ندای تاریخی امام حسین علیه السلام در کربلا دانست.

وی تصریح کرد: صدای آن روز امام حسین امروز از گلوی هر فرد مظلوم محاصره شده در این زمانه بیرون می‌آید.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: امام حسین علیه السلام ما را فرا می خواند و نوای کمک خواهی او از همه مستضعفان به گوش می رسد و ندای “هل من ناصر ینصرنی” امام حسین علیه السلام در هر زمانی به گوش می رسد و این ندا در همه عصرها باقی و جاودان است.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: رویکردی که ما بر اساس آن مسیر خود را بنانهادیم همان رویکرد امام حسین علیه السلام است: “هیهات منا الذله”.

وی به پایبندی ابدی به مسئله فلسطین به عنوان یک موضوع محوری به رغم تمام سختی ها تاکید کرد.

دبیر کل حزب الله در ادامه هتک حرمت نتانیاهو به حرم شریف ابراهیمی را محکوم کرد

سیدحسن نصرالله افزود: ما با تمام اعضای مقاومت و مبارزان فلسطینی در یک جبهه هستیم و در کنار مردم فلسیطین باقی خواهیم ماند و بر پایبندی خود بر حقوق فلسطینی ها در لبنان تاکید و از آنها دفاع می کنیم.

وی بیان داشت: مردم یمن امروز به نماد مظلومیت تبدیل شده اند و در محاصره و جنگی تحمیلی قرار گرفته اند که با حمایت آمریکا صورت می گیرد.

دبیر کل حزب الله گفت: عربستان باید بداند که جنگی که با حمایت آمریکا علیه یمن به راه انداخته است محکوم به شکست است. بار دیگر تاکید می کنیم که باید این جنگ بیرحمانه علیه یمن را تمام کنند و اجازه دهند که یمنی ها خودشان برای سرنوشتشان تصمیم بگیرند.

سیدحسن نصرالله اظهارداشت: جنگی که هم اکنون در آبین و عدن برقرار است، دروغ بودن ادعاهای ائتلاف ضد یمن درخصوص هدف را آشکار می کند.

وی درباره اوضاع بحرین تصریح کرد: رژیم بحرین یک نظام خیانتکار است و به مردم و علمای خود ظلم می کند و همچنان در تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.
این رژیم حتی خیانت پیشگی خود را تا به حدی رسانده است که به رژیم صهیونیستی درخصوص تجاوزات و تعدی هایش تبریک می گوید.

نصرالله خطاب به مردم بحرین گفت: شما با پایداری خود در مقابل این رژیم خائن جهاد می کنید و این جهاد به بار خواهد نشست و نتیجه خواهد داد و ما در کنار شما هستیم.

دبیر کل حزب الله تصریح کرد: تحریم های آمریکا نوعی تجاوز محسوب می شود که پس از شکست رژیم صهیونیستی در به زانو درآوردن مقاومت در جریان جنگ صورت گرفت در واقع آمریکا پس از آنکه در سیاست های خود در جنگ نیابتی علیه مقاومت در لبنان و سوریه و توسط تروریست ها به راه انداخته بود شکست خورد بار دیگر با تحریم های اقتصادی به میدان آمد و تسری دادن تحریم های آمریکا به بانک ها و اشخاص لبنانی که رابطه ای به ما ندارند نیاز به اتخاذ تصمیمات دیگری دارد.

وی تاکید کرد: باید گزینه های جدیدی را در قبال گسترش تحریم های آمریکا بررسی کنیم و دولت لبنان نیز باید در مقابل این تحریم ها بایستد.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: به هر تجاوزی که علیه لبنان صورت بگیرد پاسخ مناسبی خواهیم داد و در این زمینه هیچ خط قرمزی نمی شناسیم البته اینکه می گوییم هیچ خط قرمزی نمی شناسیم به معنای آن نیست که به قطعنامه 1701 پایبند نیستیم. ما بخشی از دولت لبنان هستیم و همچون دولت لبنان به این قطعنامه پایبندیم.

دبیر کل حزب الله یادآور شد: لبنانی ها توانستند تلاش رژیم صهیونیستی برای تغییر در قواعد درگیری که از سال 2006 تاکنون معمول بوده است را خنثی کنند .

وی ادامه داد: مقاومت تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت را با سرنگون کردن پهپاد این رژیم در شهرک رامیه پاسخ داد و ارتش افسانه ای شکست ناپذیر تبدیل به ارتش هالیوودی شد که در روی زمین ناتوان است و قدرتی ندارد.

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: در تاریخ درگیری ما و اسرائیل این اولین بار است که اسرائیل در درون سرزمین های اشغالی برای خود کمربند امنیتی ایجاد می کند نه خارج از آن.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: در صورتی که به لبنان تجاوزی شود، به هر شکل ممکن ما نیز پاسخی درخور و مناسب به این تجاوز خواهیم داد و هیچ خط قرمزی در این خصوص نداریم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری در جهان باقی نمانده که با دولت لبنان تماس نگرفته باشد و از از این دولت نخواسته باشد که از پاسخ ما به تجاوزهای رژیم صهیونیستی جلوگیری کند و این قدرت ما را اثبات می کند.

سیدحسن نصرالله افزود: لبنانی ها توانایی آن را دارند که از زمین و دریا و نفت و آب و حتی آسمان خود دفاع کنند.

دبیر کل حزب الله درباره اوضاع اقتصادی لبنان گفت: وضعیت اقتصادی در لبنان نا امید کننده نیست و اگر جدیت لازم وجود داشته باشد، امکان بهبود این وضعیت وجود دارد. لبنان باید بداند که با معادله “ارتش و مردم و مقاومت” قوی است. دولت باید از لبنانی ها دفاع کند و از شهروندان خود حمایت کند نه اینکه برای اجرایی کردن درخواست آمریکا تلاش و کوشش کند.

وی تاکید کرد: هر جنگی علیه محور مقاومت مساوی خواهد بود با پایان وجود رژیم صهیونیستی و پایان رویاهای آمریکا در منطقه.

سیدحسن نصرالله با بیان اینکه امام خامنه ای فرمانده محور مقاومت است و رهبر ما و ایران قلب این محور و مرکز اصلی مقاومت است تاکید کرد: در راس مقاومت حضرت امام خامنه ای ایستاده است و به تمام جهان می گوییم که امام ما و سید ما و حسین ما در این زمان آیت الله سید علی خامنه ای است و جمهوری اسلامی ایران قلب و جوهره ی محور مقاومت است.

وی در ادامه تصریح کرد: به سید و اماممان سید علی خامنه ای آنچه را می گوییم که یاران امام حسین علیه السلام گفتند: اگر هزار بار کشته شویم باز هم ترکت نمی کنیم ای فرزند امام حسین(ع)

دبیر کل حزب الله افزود: هرکس که فکر می کند ما روزی از محور مقاومت خارج خواهیم شد پاسخش را با این شعار امام حسین علیه السلام می دهم: “هیهات منا الذله”. در محور مقاومت جز پیروزی نمی بینم و این محور تنها امید مستضعفان و ستمدیدگان است. آمریکایی که اسرائیل را بنا نهاده ما را روز به روز قوی تر خواهد دید.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العالم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا