امضای قراردادهای بزرگ صنعتی و کشاورزی و جاده سازی در سفر «عبدالمهدی» به چین

مشاور نخست وزیر عراق خبر داد که سفر «عادل عبدالمهدی» به چین با امضای قراردادهای مهمی همراه خواهد شد.

میدل ایست نیوز: «عبدالحسین الهنین»، مشاور نخست وزیر عراق، خبر داد که «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، در 19 ماه جاری میلادی سفری 4 روزه به چین خواهد داشت.

الهنین تأکید کرد که تدارکات مناسبی برای این سفر فراهم شده و در این مدت چند شرکت بزرگ چینی از عراق بازدید کرده و الگوی تأمین مالی صندوق مشترک عراق و چین طراحی شده است.

او گفت که در این سفر قراردادها و توافق نامه های بزرگی در بخش های صنعت و کشاورزی و ساخت مدارس و بیمارستان و مسکن و جاده و راه آهن و پل بسته خواهد شد و افزود که این سفر در راستای رویکرد نخست وزیر عراق درباره سیاست درهای باز عراق به روی کشورهای جهان است.

مشاور نخست وزیر عراق تأکید کرد چین آخرین ایستگاه در این سیاست دولت عراق نخواهد بود و به زودی قراردادهای مهمی با شرکت های بزرگ امریکایی مانند «اکسون موبیل» و «جنرال الکتریک» هم بسته خواهد شد ضمن اینکه عراق پذیرای سرمایه های کشورهای همسایه مانند عربستان و ترکیه و ایران و اردن و کشورهای خلیج است.

در آوریل گذشته هیئت بزرگی از اعضای حزب کمونیست چین در سفر به عراق از مناطق جنگ زده بازدید و راه های افزایش همکاری های دو کشور در عرصه بازسازی را بررسی کردند.

همچنین مقامات چینی تأکید کردند که عراق بخش مهمی از پروژه عظیم راه ابریشم جدید خواهد بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا