«بشار اسد»: سوریه حامی محور مقاومت باقی خواهد ماند

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد دمشق موضع خود را تغییر نخواهد داد و حامی مقاومت باقی خواهد ماند.

میدل ایست نیوز: «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در همایش بین المللی اتحادیه‌های کارگری برای همبستگی با سوریه اعلام کرد که سوریه در محاصره شدید اقتصادی قرار دارد و جنگی که با آن مواجه است، در چارچوب اهداف اقتصادی قرار می گیرد که منطقه را هدف‌گیری کرده است.

به گزارش روزنامه الجمهوریت، رئیس جمهور سوریه در این همایش که هفته گذشته به منظور مقابله با محاصره اقتصادی و تروریسمی که سوریه با آن دست به گریبان است، برگزار شده بود، تصریح کرد: «جنگی که سوریه با آن درگیر است، در چارچوب اهداف اقتصادی که منطقه، ثروت و نفت آن را هدف قرار داده دسته بندی می‌شود. چیز دیگری را باور نکنید. بیشتر جنگها، اساسشان اقتصادی است و آنچه ما با آن درگیر هستیم، از این چارچوب خارج نیست.»

وی عنوان کرد: «سوریه در معرض محاصره‌ای شدید قرار دارد؛ اما ما سعی می کنیم تا با آن سازگار شده و تأثیراتش را به تا حد ممکن کاهش دهیم. دولت سوریه در دشوارترین و تاریک‌ترین شرایط به فعالیت خود ادامه داده و خدمات پزشکی، نان، حقوق و سوخت را برای همه شهروندان در تمامی مناطق، حتی مناطقی که با شرایطی استثنایی روبرو هستند، تأمین کرده است.»

اسد افزود: «هر زمان که ما با پیروزی میدانی رو به رو می‌شویم، فشار‌های اقتصادی افزایش می‌یابد. با تلاش دولت و مردم و با همراهی دوستان و همپیمانان، امکان گذر از این مرحله سخت و عبور از بحران کنونی وجود دارد.»

رئیس جمهور سوریه اظهار داشت:« اوضاع اقتصادی سخت است؛ اما ما مقاومت خواهیم کرد و ملت ما صبور هستند. سوریه موضع خود را تغییر نخواهد داد و حامی مقاومت باقی خواهد ماند.»

وی مسأله پایان جنگ در سوریه را در گرو زمان دانست و گفت: «ما به دنبال آن هستیم که سوریه یکپارچه بماند و حتی از یک وجب از خاک کشور عقب نشینی نمی‌کنیم.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن