سید حسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می کند/ حمله به آرامکو نشان داد ارزش نفت از خون انسان ها بیشتر است

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد حمله به تاسیسات آرامکو عربستان نشان داد ارزش نفت نزد برخی کشورها بیشتر از خون مردم یمن است.

میدل ایست نیوز: «سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت علامه شیخ «حسین کورانی» از بنیانگذاران شورای رهبری حزب الله، ضمن تمجید از مقام وی و عرض تسلیت به خانواده و دوستداران ایشان، اعلام کرد: «شیخ کورانی نسبت به اندیشه، خط و رویکرد امام خمینی پایبند بود و وی استاد من در حوزه علمیه بعلبک بود که از هر گونه تلاشی برای اسلام، امت و مسائلی که ما به خاطر آن در حال نبرد هستیم، فرونگذار نکرد و مواضع وی در قبال مسائل عمومی واضح و روشن بود، شیخ کورانی در روزهای اخیر به من گفت که باید برای تحریم کالاهای امریکایی تلاش کنیم.»

به گزارش شبکه المنار، نصرالله در ادامه با بیان اینکه وزیر دفاع شواهد مهم و مفصلی از حملات پهپادی به ضاحیه جنوب بیروت ارائه کرده است، عنوان کرد: «مقاومت اسلامی با تغییر هرگونه قواعد درگیری جدید از سوی رژیم صیونیستی مخالف است و بر تداوم قواعد فعلی در مقابله با هر گونه تهدید اسرائیل تاکید دارد و موضوع به اینجا ختم نمی شود بلکه این شروع روندی جدید به شمار می رود و حزب الله به اقدامات خود ادامه خواهد داد و این اقدامات تابع شرایط میدانی خواهد بود. تا کنون تصمیم تقابل با هواپیماهای بدون سرنشین تاثیر روشنی بر نقض حریم هوایی لبنان داشته و موجب کاهش نقض حریم هوایی لبنان توسط رژیم صهیونیستی شده است. ما بر حق خود برای مقابله با پهپادهای اسرائیلی تاکید می کنیم و به روند کنونی در سرنگون کردن پهپادهای اسرائیلی ادامه خواهیم داد.»

دبیر کل حزب الله لبنان درخصوص انتخابات رژیم صهیونیستی گفت: «نتانیاهو در کسب اکثریت در انتخاباتی که وی را قادر سازد کابینه جدید اسرائیل را تشکیل دهد، شکست خورد. بحران در رژیم صهیونیستی وجود دارد. نتانیاهو دست به ماجراجویی زد تا در انتخابات کنیست پیروز شود، وی علیرغم حمایت بی سابقه آمریکا، شکست خورد. بحران بی سابقه ای در رژیم صهیونیستی وجود دارد و فقدان اعتماد را هم باید به آن اضافه کنیم. برای ما اهمیتی ندارد که در انتخابات کنیست چه طرفی برنده شود زیرا همگی آنها دشمن ما هستند.»

نصرالله درمورد حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان گفت:« مواضع بین المللی در خصوص حملات به آرامکو نشان داد که نفت ارزشش از خون بیشتر است. طی سال‌ها و به طور روزانه ملت یمن از سوی ائتلاف متجاوز سعودی بمباران می شود و این موضوع برای احدی حائز اهمیت نیست. از آنانی که حملات به آرامکو را محکوم می کنند می خواهیم که با ملت یمن در محاصره ای که در آن قرار دارند نیز ابراز همبستگی کنند.»

سید حسن نصرالله خطاب به عربستان و دولتمردان این کشور که در پی تأمین امنیت سازه‌های نفتی و حساس خود هستند، گفت: «توصیه‌ای به مقامات سعودی می کنم تا از حملات ارتش یمن در امان بمانند و توصیه مذکور این است که به جای خرید بی فایده سامانه‌های دفاع موشکی برای کشوری به وسعت عربستان و صرف میلیون‌ها دلار برای آن، کم‌هزینه‌ترین راه این است که جنگ علیه یمن را متوقف کنند.»

در همین رابطه، وی افزود: «در حمله اخیر نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی عربستان کسی کشته نشد ولی چهار سال است که ائتلاف سعودی، اماراتی و آمریکایی به طور روزانه بر سر مردم یمن بمب می‌ریزد و زنان و کودکان یمنی را می‌کشند.»

سید حسن نصرالله در پایان طرح اعتماد به ترامپ برای تحریک و جنگ افروزی علیه ایران را ناکام و محکوم به شکست دانست و خاطرنشان کرد: «ترامپ در هر زمینه ای ناکام مانده و برای دیدار با روحانی التماس می کند، هران کس که خانه و اقتصادش شیشه ای است سنگ به سوی کسی پرتاب نمی کند.در محاسبات خود بازنگری کنید، نمی توان روی جنگ علیه ایران حساب باز کرد چرا که این جنگ موجب نابودی شما خواهد شد »

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن