ابراز نگرانی اقلیم کردستان از بازگشت داعش به علت عملیات ترکیه در شمال شرق سوریه

حکومت اقلیم کردستان ابراز نگرانی کرد که تنش در شمال شرق سوریه به بازگشت دوباره داعش به منطقه بینجامد.

میدل ایست نیوز: حکومت اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه نسبت به تحولات شمال شرق سوریه واکنش نشان داد.

اقلیم کردستان در این بیانیه از تصمیم امریکا به خروج از مناطق امن در شمال شرق سوریه و از گزارش های مربوط به اقدام نظامی ترکیه در این منطقه ابراز نگرانی عمیق کرده و از ترکیه به عنوان کشوری عضو در ائتلاف بین المللی ضد تروریسم خواسته که از هر اقدامی که باعث تضعیف پیشرفت های به دست آمده در جنگ با داعش شود خودداری کند.

در این بیانیه از ترکیه خواسته شده که زندان های محل نگهداری تروریست های داعش را باز نکند و هشدار داده شده که هرگونه تنش نظامی به فراتر از مرزهای سوریه کشیده خواهد شد و با خارج شدن ساکنان منطقه شرایط را برای بازگشت داعش فراهم خواهد کرد.

اقلیم کردستان از همه گروه ها ازجمله اطراف کرد خواسته که برای آرام کردن اوضاع وارد گفت وگو شوند و افزوده که این بحران را باید ار طرق سیاسی که در آن حقوق همه شهروندان سوریه ازجمله کردهای سوریه تضمین شود حل کرد.

اقلیم افزوده که به دقت اوضاع را زیر نظر دارد و با همه گروه ها در تماس است.

پیش از این «مسعود بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان، نیز تأکید کرده بود که از هیچ تلاشی برای جلوگیری از تنش در این منطقه فروگذار نمی کند.

همزمان یک منبع مطلع دولتی خبر داد که هیئت وزیران ایالت کردستان در نشست امروز (چهارشنبه 9 اکتبر) تحولات مرز سوریه و تدابیر لازم برای تحولات آتی و موج جدید آوارگان و پناهجویان را بررسی خواهد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
پایگاه رسمی دولت اقلیم کردستان
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن