افزایش تدابیر امنیتی ارتش عراق در مرزهای عراق و سوریه

یک مقام نظامی از هشدار منابع کرد به دولت عراق درباره احتمال فرار تروریست های داعش از زندان های «نیروهای دموکراتیک سوریه» خبر داد.

میدل ایست نیوز: یک مقام نظامی عراقی از اعزام نیروهای پشتیبانی به مرزهای عراق و سوریه همزمان با شدت گرفتن نگرانی ها از فرار تروریست های داعش به سمت عراق خبر داد.

این مقام نظامی به پایگاه عراقی «گلگامش پرس» گفت که منابع کرد به دولت عراق هشدار داده اند که در پی حمله اخیر ترکیه به مواضع کردها در شمال شرق سوریه، احتمال فرار تروریست های داعشی از زندان های «نیروهای دموکراتیک سوریه» جدی است و در صورت بروز چنین حادثه ای آنها به سمت عراق حرکت خواهند کرد.

به گفته این مقام نظامی تدابیر امنیتی در مرزهای عراق و سوریه بسیار شدت یافته تا مانع از عبور احتمالی تروریست ها به خاک عراق شوند.

«نیروهای دموکراتیک سوریه» صبح امروز (شنبه 12 اکتبر) اعلام کردند که یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی زندانی در شهر حسکه، در شمال شرقی سوریه، که تروریست های داعش در آن نگه داری می شوند منفجر شده است.

روز جمعه نیز این نیروها اعلام کردند که در پی شلیک خمپاره ارتش ترکیه به زندانی در شهر قامشلی در کردستان سوریه، 5 تروریست داعش از این زندان فرار کرده اند.

مسئول روابط عمومی نیروهای دموکراتیک سوریه روز جمعه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت که در این زندان چندین تن از ستیزه جویان داعش زندانی هستند.

یک مقام دیگر کرد نیز تأکید کرد که خمپاره های ارتش ترکیه به صورت پی در پی اطراف زندان «جیرکین» را هدف قرار داده اند که آن نیز از زندان هایی است که تروریست های داعش در آن نگه داری می شوند.

«عبدالکریم عمر»، مسئول روابط خارجی حکومت خودمختار کردستان سوریه، گفت که 12 هزار تروریست داعش در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه هستند که 2500 تن از آنها غیر محلی و شهروند 54 کشور جهان اند.

ارتش ترکیه از روز چهارشنبه عملیاتی موسوم به «چشمه صلح» را در خاک سوریه علیه کردهای سوریه آغاز کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
گلگامش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا