خودداری مقتدی صدر از دعوت هوادارانش به آرامش

از سید متقدی صدر حداقل انتظار می رفت در آستانه مراسم باشکوه اربعین و به حرمت این روزهای مقدس و به احترام خون های ریخته شده این روزهای عراق دست کم بیانیه ای صادر می کرد و هوادارانش را به آرامش دعوت می کرد.

 

میدل ایست نیوز: مرجعیت عالی عراق بر پیگیری عوامل تیراندازی به مردم و نیروهای امنیتی تاکید دارد و خواستار هر گونه برخورد با عاملان خشونت ها در عراق شده است. در عین حال حساب دولت را از گروه های سیاسی تشکیل دهنده آن، یعنی سائرون به رهبری سید مقتدی صدر و فتح به رهبری هادی عامری و فراکسیون وابسته به مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان جدا کرده است.

در حالی که بعد از سخنان مرجعیت فضای ملتهب عراق آرام شد و از شدت اعتراض ها به شکل قابل توجهی کاسته شد، جریان صدر عملا از هر گونه تمکین به خواسته مرجعیت سرباز زده و سید مقتدی صدر که تا هفته گذشته هر روز و به هر مناسبتی، وقت و بی وقت، بیانیه صادر می کرد نه بیانیه ای صادر کرده، نه از هوادارانش خواسته است تا به تظاهرات پایان دهند و نه برای حمایت از خواست و مواضع مرجعیت بیانیه ای صادر کرده است.

تظاهرات در مناطق تحت نفوذ صدری ها همچنان به صورت جسته و گریخته ادامه دارد. اگرچه دیگر رسانه ها توجهی به این تظاهرات که دیگر رنگ و بوی اعتراضی ندارد و بیشتر رنگ و بوی سیاسی و مبتنی بر خواسته های حزبی به خود گرفته است، ندارند.

از سید متقدی صدر حداقل انتظار می رفت در آستانه مراسم باشکوه اربعین و به حرمت این روزهای مقدس و به احترام خون های ریخته شده این روزهای عراق دست کم بیانیه ای صادر می کرد و هوادارانش را به آرامش دعوت می کرد. تا کنون وی از این کار دریغ کرده است. بعید هم به نظر می رسد فعلا چنین بیانیه ای صادر کند. اگرچه در هیاهوی اربعین حسینی غوغاسالاری جریان صدر گم خواهد شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن