قسد: عناصر بازداشتی داعش را تسلیم هیچ طرفی نخواهیم کرد

نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به قسد اعلام کرد عناصر بازداشتی گروه تروریستی داعش و خانواده‌های این افراد را تسلیم هیچ کشوری نخواهد کرد.

میدل ایست نیوز: نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به قسد اعلام کرد عناصر بازداشتی گروه تروریستی داعش و خانواده‌های این افراد را تسلیم هیچ کشوری نخواهد کرد.

«مظلوم عبدی»، فرمانده نیروهای قسد در گفت‌وگو با شبکه کُردزبان روداو اعلام کرد: « این ما بودیم که عناصر مسلح داعشی و خانواده آنان را بازداشت کردیم و مشخص کردن سرنوشت این افراد نیز برعهده ماست.»

وی تاکید کرد: « حتی اگر ترکیه یا دولت سوریه بر اراضی تحت کنترل قسد مسلط شوند، کُردها با تسلیم تروریست‌های داعشی به آنان موافقت نخواهند کرد.»

ارتش ترکیه از چند روز پیش عملیات نظامی تحت عنوان چشمه صلح در شمال شرق سوریه علیه عناصر مسلح با هدف ایجاد منطقه امن در داخل اراضی سوریه را آغاز کرده است.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که نیروهای قسد 11 هزار عنصر داعشی از جمله خانواده‌های این افراد را تحت بازداشت دارند، از این تعداد 9 هزار نفر عراقی و سوری و 2 هزار نفر از کشورهای خارجی است که شمار این کشورها بیش از 50 کشور برآورد شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا