حزب‌الله: اعتراضات خودجوش نشانه بحران اقتصادی است

حزب الله: اعتراضات خودجوش مردم نشان‌دهنده نارضایتی مردم از وضعیت اقتصادی است.

میدل ایست نیوز: معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله، ضمن خودجوش توصیف کردن اعتراضات مردمی در نقاط مختلف لبنان، گفت: این تظاهرات از بحران اقتصادی و معیشتی حکایت دارد که مردم با آن روبه رو هستند.

«شیخ علی دعموش» امروز در خطبه نماز جمعه در بیروت یادآور شد، قبلا در خصوص سیاست های اقتصادی نادرست و اعمال مالیات و سخت کردن شرایط برای مردم هشدار داده و اعلام کرده بودیم، این وضعیت موجب وخامت اوضاع شده و انفجار مردمی را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم درد و رنج خود را به زبان می آورند و باید به فریاد آنان گوش داد، در عین حال گفت: باید اعتراضات مسالمت آمیز باشد و به امنیت و ثبات کشور آسیبی نرسد.

دعموش افزود: باید در مسوول دانستن دیگران دقت داشت زیرا جایز نیست دولت کنونی را مسوول فساد و ناکامی 30 سال اخیر دانست و یا حزب الله را که پرچم دار مبارز با فساد است، مسوول اقداماتی دانست که آن را رد می کند .

وی در توضیح این مطلب ادامه داد: مواضع حزب الله از همان آغاز روشن و مبنی بر مخالفت با هرگونه مالیات جدید بر قشر فقیر و متوسط در قالب بودجه یا غیر از آن بوده است. حزب الله این سیاست را در قبال بودجه 2019 اعلام و اکنون نیز در خصوص بودجه 2020 همان موضع را دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن