«سید مقتدی صدر»: دولتمردان كنوني به خارج وابسته اند/ دولت براي انجام اصلاحات ناتوان است، فریب نخوريد

«سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه پیامی نسبت به تظاهراتی که قرار است جمعه آتی در 25 اکتبر جاری برگزار شود، واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه پیامی نسبت به تظاهراتی که قرار است جمعه آتی در 25 اکتبر جاری برگزار شود، واکنش نشان داد.

صدر در این پیام خطاب به انقلابیون نوشته است: «شما عزم خود را برای برگزاری تظاهرات در بیست و پنجم ماه جاری جزم کرده اید، برگزاری تظاهرات حق شماست اما من باید شما را در جریان امور قرار دهم، همه سیاسیون و دولت‌مردان در وضعیت خوف و وحشت نسبت به خیزش مردمی قرار دارند، همه آنها برای جبران امور تلاش مي كنند اما نه در گذشته و نه در آینده قادر به جبران امور نبوده و نيستند چرا که دیگر دیر شده است، آنها به دنبال پیشنهادهاي وسوسه‌انگیز مانند انتصابات، حقوق و نظایر آن هستند تا صدای اعتراض‌آمیز شما را خاموش کنند. همه آنها خود را برای بدترین سناریوها آماده کرده اند و برای یافتن راهکارها دور هم جمع شده اند اما هیچ راه حلی در میان نیست. دولت از اصلاح فساد موجود کاملا ناتوان است و بار کج به سرمنزل مقصود نخواهد رسید. همه این افراد می دانند که خود را به اشخاص خارج از مرزها تسلیم کرده اند و نمی توانند بدون موافقت این اشخاص، هیچ تصمیمی بگیرند. همه این افراد به یقین رسیده اند که عراق به میدانی برای تصفیه حساب‌های داخلی و خارجی تبديل شده است و این افراد مطمئن هستند که مردم عراق به ویژه پس از انقلاب‌ها کفن‌پوش‌ها دیگر آنها را نمی خواهند.

از همین رو، این افراد به مکر و حیله متوسل شده و شما را افراد نادان توصیف می کنند اما نادان خود این افراد هستند اما نمی دانند. این افراد شما را نفوذی، خائن، بعثی و تحت حمایت کشورهای خارجی توصیف می کنند اما خود این افراد تحت حمایت و پناه کشورهای خارجی قرار دارند و ما با صدای بلند فریاد خواهیم زد، نه به بعثی‌ها نه به امریکا.

این افراد شایع می کنند که شما سلاح به دست خواهید گرفت اما من گمان نمی کنم که شما چنین کاری انجام دهید چرا که شما تشنه به خون نیستید.»

رهبر جریان صدر عراق در ادامه با خطاب قرار دارن «انقلابیون آزاد» و «عاشقان اصلاحات» اظهار داشت به عنوان ملتی واحد برای خواسته‌، هدف و شعاری واحد متحد شوید و بدانید که شما در برابر دیدگان همه جهان قرار دارید و برخی مانند لبنانی‌ها به شما تاسی جسته و شور و هیجان به دل‌هایشان نفوذ کرده است.

وی در ادامه افزود: «ای ملت آزاده، منابع، امنیت، ابهت، کرامت، نان شب‌تان، دموکراسی، انتخابات‌ و آزادی‌تان در دستان افراد فساد به اسارت گرفته شده است. اگر می خواهید در میهن‌تان آزاد باشید، باید از چنگال فاسدین و مفسدین رها شوید، امیدوار نباشید که دولت‌تان، این افراد را محاکمه می کند، اگر نمی خواهید انقلاب کنید، انقلاب دیگری پیش روی شماست که از طریق صندوق‌های رای و با دستان امانتدار بین‌المللی و بدون مشارکت سیاسیون کنونی که شما خواهان آنان نیستند، حاصل می شود. اگر فساد این افراد نبود، در گذشته شاهد ظهور داعش نبودیم و بعثی‌ها در زباله‌دان تاریخ جای داشتند. اشغالگران پس از مشاهده مقاومت شجاعانه و شرافت‌مندانه جرات تداوم اشغاگری را نداشتند. ای عراقی‌ها، شما ملت واحدی هستید که ارتش بدون وجود گروه‌های شبه نظامی از شما حمایت می کند. ملتی که دولت عاری از فساد و دستگاه قضایی عدالت‌محور و نهادهای به دور از دزدی و رابطه‌بازی بدان خدمت خواهد کرد، این سرنوشت شماست و تصمیم برعهده خودتان است‌.»

سید مقتدی صدر در پایان ضمن هشدار به نشانه گرفتن سلاح به سمت فرزندان ملت، اعلام کرد: «ای ارتش عراق، این ملت شماست، آنها نه داعش هستند نه اشغالگر، پس مبادا سلاح‌هایتان را به سمت فرزندان ملت نشانه روید. باید زندان‌ها را نه از فرزندان ملت که از افراد فاسد و تروریست پر کنید و به جای محاکمه انقلابیون باید افراد ظالم و فاسد را مورد محاکمه قرار دهید. ای کشورهای همسایه اجازه دهید ملت خود تصمیم‌ بگیرد، اگر ملت تصمیمی گرفت باید همگان به این صدای پرخروش گوش دهيد و اگر سکوت پیشه کرد، باید شما نیز سکوت کنید، ای رسانه‌های راستگو، درمقابل تلاش‌ها برای خاموش کردن صدای‌تان تسلیم نشوید، ای قضات دادگاه، گرگ را بر قربانی غالب نکنید بلکه مظلوم را بر ظالم مسلط كنيد.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
از طريق
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن