الحکیم: اطلاعاتی نداریم که نشان دهد تظاهرات در عراق ریشه خارجی دارد

وزیر خارجه عراق گفت که عراق کشوری ثروتمند است اما به علت هزینه های کلان جنگ ناچار به کاهش تخصیصات مالی برای پروژه های بازسازی کشور شده است.

میدل ایست نیوز: «محمدعلی الحکیم»، وزیر امور خارجه عراق، تأکید کرد که روسیه از اولین کشورهایی بود که به عراق در جنگ با تروریسم کمک کرد و برای ورود به عرصه بازسازی عراق نرمش زیادی نشان داد.

الحکیم که برای شرکت در نشست سازمان عدم تعهد به باکو سفر کرده گفت که روسیه از پیشگامان کمک به عراق در جنگ با تروریسم داعش بود و پس از شکست داعش هم در پی کمک به عراق در اجرای پروژه های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی مهمی بود.

او گفت روسیه نرمش بسیاری در حمایت از عراق و ورود به عرصه بازسازی عراق نشان داد و سرمایه گذاری های مهمی در بخش انرژی و زیرساخت های عراق انجام داده است.

وزیر خارجه عراق همچنین از کشورهای شرکت کننده در کنفرانس کویت که وعده کمک به عراق را داده بودند خواست که به تعهدات خود عمل کنند و گفت که عراق کشوری ثروتمند است اما به علت هزینه های کلان جنگ و کاهش قیمت نفت در شرایط ویژه ای قرار دارد و ناچار به کاهش تخصیصات مالی برای پروژه های بازسازی کشور شده است.

او در پاسخ به سؤالی درباره حمایت گروه های ضد ایرانی از تظاهرات در عراق گفت که دولت عراق به اطلاعاتی که نشان دهد اعتراضات عراق از خارج از مرزهای این کشور آب می خورد وجود ندارد و افزود که عراق کشوری مستقل است که امور داخلی خود را به دست دارد و اجازه دخالت در امور داخلی خود را به هیچ کشوری نخواهد داد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =

دکمه بازگشت به بالا