حزب الدعوه از تظاهرات روز جمعه حمایت کرد و گزارش کمیته تحقیق را غیرقابل قبول دانست

حزب الدعوه در بیانیه خود اعلام کرده که در کنار ملت عراق برای رویارویی با مشکلات و بحران هایش ایستاده و تاکید کرده که همواره موضعی ثابت در حمایت از منافع ملت عراق داشته است.

میدل ایست نیوز: حزب الدعوه اسلامی با صدور بیانیه ای از تظاهرات روز جمعه عراق حمایت کرد.

در این بیانیه این حزب بر حمایت از توصیه های مرجعیت عالی دینی که در تحقق دستاوردهای بزرگ عراق نقش به سزایی داشته، حمایت شده است.

حزب الدعوه در بیانیه خود اعلام کرده که در کنار ملت عراق برای رویارویی با مشکلات و بحران هایش ایستاده و تاکید کرده که همواره موضعی ثابت در حمایت از منافع ملت عراق داشته است.

این حزب در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که از همه مطالبات قانونی تظاهرکنندگان حمایت می کند و قدردان تلاش هایی است که برای اجرایی شدن خواسته های آنها تلاش می کند. همچنین اعمال خشونت علیه تظاهرات مسالمت آمیز و نیروهای امنیتی و سیاستمداران را محکوم می کند و خواستار آزادی بازداشت شدگان است.

حزب الدعوه همچنین اعلام کرده که خواستار بازنگری در ساختار دولت است به گونه ای که خواسته های مشروع تظاهرات کنندگان مطابق با قانون اساسی تامین شود.

این حزب همچنین تصمیم هایی که نسبت به نیروهای امنیتی و پلیس اتخاذ شده را تایید کرده و اظهار داشته است که این تصمیم ها باید به گونه ای عملیاتی شوند که مانع از بازگشت تروریست ها شوند.

حزب الدعوه همچنین گزارش کمیته تحقیق درباره حوادث اخیر را غیرقابل قبول دانسته و آن را مخالف با حقوق بشر برآورد کرده است.

این حزب همچنین خواستار تشکیل کمیته ای از کارشناسان حقوقی برای اصلاح بندهایی از قانون اساسی و به همه پرسی گذاشتن این اصلاحات مطابق با چارچوب های قانون اساسی شده است.

حزب الدعوه همچنین خواستار بازنگری در پرونده های فساد و محاکمه مفسدین اقتصادی شده و اعلام کرده که از استقلال ملی عراق، ارتش و نیروهای حشد الشعبی به طور کامل حمایت می کند و مخالف هر گونه دخالت قاطع طرف های خارجی در امور داخلی عراق است.

این حزب در پایان خواستار همکاری با دیگر جریان ها و گروه های سیاسی برای حل مشکلات کشور و عبور از بحران ها شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا