تسویه حساب های سیاسی و موج سواری بر اعتراضات مردم

منابع خبری عراقی تاکید کرده اند در بسیاری از استان های جنوبی به مقر ها و دفاتر احزاب سیاسی حمله شده است.

میدل ایست نیوز: منابع خبری عراقی در پایان تظاهرات روز جمعه این کشور از حملات گسترده به مقرهای احزاب و تشکل های سیاسی و دفاتر نیروهای الحشد الشعبی به طور خاص در شهرهای ناصریه و کوت خبر می دهند.

به گفته این منابع منزل مسکونی قاسم الاعرجی، وزیر کشور سابق عراق و سران ائتلاف فتح و همچنین دفتر این ائتلاف در استان میسان آتش گرفته است و مسئولین این دفتر نیز ترور شده اند.

دفاتر بسیاری از احزاب دیگر نیز در این استان ها مورد حمله قرار گرفته در حالی که گفته می شود دفاتر جریان صدر هدف هیچ حمله ای قرار نگرفته به طوری که یکی از سران ائتلاف فتح جریان صدر را متهم کرد که دست به این خرابکاری های گسترده زده است.

با این همه تظاهرات مردم بدون حوادث خونبار چندان در نجف اشرف کاملاً مسالمت‌آمیز گزارش شده است.

دقایقی پیش از تنظیم این گزارش ( ساعت ۱۲ شب به وقت محلی) اعلام شد که در استان های  کربلا و ذی قار و بصره و میسان منع آمد و شد برقرار شده است.

کمیساری های حقوق بشر عراق آمار کشته شدگان ناشی از درگیری میان نیروهای امنیتی حافظ دفاتر احزاب سیاسی را اعلام کرد که در مجموع سی تن در این درگیری ها در سرتاسر عراق جان باخته‌اند که بیشترین آمار در استان‌های ذی قار و میسان با ۹ کشته در هر یک بوده است.

این شورا شماره زخمیان را نیز ۲۳۱۲ تن اعلام کرده است.

در پی شدت گرفتن ابعاد حزبی این درگیری ها گروه هماهنگ کننده تظاهرات مردمی در بصر ه اعلام کرد که تظاهرات خود را به مدت دو ماه متوقف می کند.

همچنین بسیاری از منابع خبری درگیری اصلی را میان نیروهای جریان صدر و گروه عصائب اهل الحق، به رهبری قیس الخزعلی که از سران نیروهای الحشد الشعبی است می دانند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا