دولت عراق: برای حفظ فضای مسالمت‌آمیز تظاهرات تلاش می‌کنیم

سخنگوی دولت عراق گفت اعمال منع آمد و شد در برخی استان‌های اقدامی پیشگیرانه برای ممانعت از وخیم شدن اوضاع است.

ميدل ایست نیوز: سخنگوی دولت عراق اعلام کرد، مقامات عراق در راستای حفظ فضا مسالمت‌آمیز تظاهرات تلاش می‌کنند.

به گزارش ایسنا، سعد الحدیثی سخنگوی دولت عراق به اسکای نیوز گفت: اعمال منع آمد و شد در برخی استان‌های اقدامی پیشگیرانه برای ممانعت از وخیم شدن اوضاع است.

این سخنگو ادامه داد، تیراندازی به تظاهرکنندگان به نفع و مصلحت نیروهای امنیتی نیست.

خالد المحنا، سخنگوی وزارت کشور عراق نیز موضع‌گیری کل این وزارتخانه را درباره وقایع رخ داده در جریان تظاهرات روز گذشته عراق اعلام کرد.

این سخنگو افزود: در شرایطی که وزارت کشور از بیانات پدرانه مرجعیت دینی عالیقدر در خصوص تظاهرات استقبال می‌کند بر حق تظاهرات مسالمت‌آمیز نیز طبق قانون اساسی عراق و قوانین کشور به طوریکه حفظ جان شهروندان تضمین شود و خساراتی به اموال دولتی و خصوصی وارد نشود، تاکید می‌کند.

به گفته این سخنگو، تجاوزات به اموال و دارایی‌های عمومی و خصوصی هیچ ارتباطی با تظاهرات مسالمت‌آمیز ندارد. سخنگوی وزارت کشور عراق همچنین مرتکبان تجاوزات را به اعمال مجازات‌های شدید تهدید کرد.

سخنگوی وزارت کشور عراق گفت: تعداد زیادی حکم جلب برای کسانی که دست به اقدامات خرابکارانه در جریان تظاهرات‌ها زدند، صادر کردیم.

این سخنگو تاکید کرد: نیروهای امنیتی در معرض حملات خرابکاران قرار گرفتند و تعدادی کشته و زخمی شدند، این تلفات در اثر سوء استفاده برخی از تظاهرات مسالمت‌آمیز بود که به هر وسیله‌ای دست به حملات علیه نیروهای امنیتی زدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا