تأیید ارسال نامه «حسن روحانی» برای سران شورای همکاری خلیج و عراق

سخنگوی وزارت خارجه ایران تأیید کرد که نامه رئیس جمهور ایران به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و عراق ارسال شده است.

میدل ایست نیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تایید کرد که نامه طرح «پویش صلح هرمز» رئیس جمهوری ایران به سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و عراق ارسال شده است.

«عباس موسوی» روز شنبه (3 نوامبر) به خبرنگاران گفته است: «پس از ارائه “پویش صلح هرمز ” توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایشان متن کامل آن را برای سران کشورهای یاد شده ارسال کرد و در آن خواستار تشریک مساعی همه آنها در پردازش و اجرای آن شدند.»

اشاره عباس موسوی به سخنرانی «حسن روحانی» در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک است. در چارچوب این طرح، حکومت ایران از کشورهای عراق، عربستان سعودی، قطر، کویت، عمان، امارات و بحرین خواسته‌ است که در قالب این پیشنهاد، «پیمان عدم مداخله و عدم تجاوز» امضا کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اضافه کرده است: «این امر نشان دهنده جدیت جمهوری اسلامی ایران و اهمیت دادن به کشورهای منطقه در تامین ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس است.»

روز گذشته یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه ایران خبر داد که این کشور ازطریق کویت پیام های مکتوب با امضای «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران، به ملک «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان، و «حمد بن عیسی آل خلیفه»، شاه بحرین، ارسال کرده است.

به گفته عباس موسوی، به زودی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز نامه‌ای در این زمینه خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا