تحریم های تازه امریکا علیه برخی منصوبان رهبر ایران

وزارت خزانه داری امریکا 9 فرد حقیقی ایرانی را که برخی از آنان منصوبان آیت الله خامنه ای هستند تحریم کرد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که تحریم این افراد «توان رهبر را برای اجرای سیاست وحشت و ظلم را کاهش می‌دهد.»

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز وزارت خزانه داری آمریکا مقامات غیرمنتخبی را هدف قرار می‌دهد که اطراف رهبر ایران آیت الله خامنه‌ای جمع شده‌اند و سیاستهای بی‌ثبات کننده او را اجرا می‌کنند… این افراد با طیف گسترده‌ای از رفتارهای بدخواهانۀ رژیم از جمله انفجار مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت در سال ۱۹۸۳ میلادی و انفجار مرکز همیاری اسرائیل در آرژانتین در ۱۹۹۴ میلادی همچنین شکنجه، قتل‌های فراقانونی و سرکوب غیرنظامیان مرتبط هستند.»

بنا بر این بیانیه، محمد محمدی گلپایگانی و علی اکبر ولایتی به رژیم ایران کمک کرده‌اند تا خطوط اعتباری را برای رژیم بشار اسد گسترش دهند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که جایزۀ دریافت اطلاعات معتبر دربارۀ سرنوشت رابرت لوینسون، کارمند بازنشسته پلیس فدرال آمریکا را تا مبلغ ۲۰ میلیون دلار افزایش داده است.

گفتۀ می‌شود لوینسون که برای انجام تحقیقات دربارۀ قاچاق سیگار به ایران رفته بوده، ماموریت مخفی دیگری نیز داشته و به همین دلیل در خاک ایران ناپدید شده است. لوینسون آخرین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی در جزیره کیش دیده شده است.

خبر اعمال این تحریم‌ها همچنین جایزه تعیین شده برای کسب اطلاعات دربارۀ آقای لوینسون، همزمان با چهلمین سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران منتشر شده است؛ حادثه‌ای که در پی آن ۵۳ دیپلمات آمریکا برای ۴۴۴ روز به گروگان دانشجویان انقلابی ایران درآمدند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
یورونیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا