سفارت امریکا در بغداد: هیچ آینده‌ای برای عراق از رهگذر سرکوب اراده مردم وجود ندارد/دولت باید با مطالبات مردم تعاملی جدی داشته باشد

سفارت ایالات متحده امریکا در بغداد، قتل، ربودن معترضان و تهدید آزادی بیان را محکوم و تاکید کرد هیچ آینده‌ای برای عراق از رهگذر سرکوب اراده مردم وجود ندارد.

میدل ایست نیوز: سفارت ایالات متحده امریکا در بغداد، قتل، ربودن معترضان و تهدید آزادی بیان را محکوم و تاکید کرد هیچ آینده‌ای برای عراق از رهگذر سرکوب اراده مردم وجود ندارد.

در بیانیه سفارت امریکا آمده است، ایالات متحده همواره و به شدت نسبت به حمایت از عراق امن، شکوفا و قادر به دفاع از ملتش در برابر گروه‌های خشونت‌طلب افراطی و بازداشتن آنانی که در پی نابود ساختن حاکمیت و دموکراسی این کشور هستند، اهتمام داشته است.

در ادامه این بیانیه آمده است، همزمان با پیگیری تحولات و رخدادهای عراق از سوی همه کشورهای جهان، روشن شده است که دولت عراق و رهبران سیاسی باید تعاملی فوری و جدی با شهروندان عراقی داشته باشند که خواهان اصلاح وضعیت کشور هستند، هیچ آینده‌ای برای عراق با سرکوب اراده ملت این کشور وجود ندارد.

در پایان این بیانیه، امریکا ضمن محکوم کردن قتل، ربودن معترضان بی دفاع و تهدید آزادی بیان و نیز تداوم خشونت‌ها، اعلام کرده است باید مردم عراق در تصمیم‌گیری‌های خود درباره آینده کشورشان آزاد باشند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن