مردم کویت با برپایی تظاهرات خواستار مبارزه جدی با فساد شدند

برخی از مردم کویت دولت را به کوتاهی در ارائه خدمات در زمینه مسکن، آموزش و پرورش و بهداشت و مقابله با سوء‌استفاده و فساد در تشکیلات دولتی متهم می‌کنند.

میدل ایست نیوز: به گزارش رسانه‌های خبری کویت، شامگاه گذشته چند صد نفر هم با تجمع در برابر پارلمان این کشور آنچه را که تعلل دولت در مقابله با فساد می خواندند مورد انتقاد قرار دادند و خواستار اقدام جدی در این زمینه شدند.

آنان از رئیس مجلس خواستند تا از سمت خود کناره‌گیری کند. پیشتر، چند تن از نمایندگان مجلس کویت رئیس مجلس را به فساد متهم کرده بودند.

این تجمع به دعوت یکی از نمایندگان سابق پارلمان کویت برگزار شد که از طریق رسانه‌های اجتماعی، از مردم دعوت کرده بود برای وارد کردن فشار بر حکومت جهت اقدام جدی علیه فساد دست به تظاهرات بزنند.

تظاهرکنندگان گفته‌اند که حرکت اعتراضی آنان وابسته و تحت رهبری احزاب یا گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی نیست بلکه حرکتی مردمی و خودجوش برای تغییر است.

با وجود بالا بودن سطح زندگی مردم کویت، برخی از آنان دولت را به کوتاهی در ارائه خدمات در زمینه مسکن، آموزش و پرورش و بهداشت و مقابله با سوء‌استفاده و فساد در تشکیلات دولتی متهم می‌کنند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بی بی سی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا