سخنگوی نخست وزیری عراق: عبدالمهدی با معترضان دیدار کرده است/ تلاش برای پاسخگویی به مطالبات‌شان

سخنگوی نخست وزیری عراق تاکید کرد عبدالمهدی با گروه‌هایی از تظاهرات‌کنندگان دیدار کرده است و دولت برای پاسخگویی به مطالبات معترضان تلاش می کند.

میدل ایست نیوز: «سعد الحدیثی»، سخنگوی نخست وزیری عراق تاکید کرد عبدالمهدی با گروه‌هایی از تظاهرات‌کنندگان دیدار کرده است و دولت برای پاسخگویی به مطالبات معترضان تلاش می کند.

الحدیثی در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم تصریح کرد: دولت عراق به صورت جدی برای پاسخگویی به مطالبات معترضان در تلاش است و در همین رابطه عادل عبدالمهدی به دیدارهای خود با مهندسان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و تحصن کنندگان ادامه خواهد داد.

وی در پایان افزود: کمیته‌هایی که دولت در استان‌ها تشکیل داده به صورت مستمر مشغول فعالیت هستند و ریاست هر کمیته‌ای را یک وزیر برعهده دارد و در همه کمیته‌ها دفاتر و گروه‌های پیگیری فعال هستند، همچنین دولت آماده دیدار با هر گروهی است که می گوید نماینده تظاهرات‌کنندگان است.

الحدیثی پیشتر در مصاحبه با «اسکای نیوز عربی» تأکید کرده بود استعفای دولت به معنای تبدیل آن به دولت پیشبرد امور است و این بدین معنی است که تا زمان توافق نیروهای سیاسی یا انحلال مجلس و برگزاری انتخابات مجدد همین دولت بر سر کار می ماند، بدون آنکه اختیارات لازم برای اجرای اصلاحات مورد نظر مردم را داشته باشد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =

دکمه بازگشت به بالا