بشار اسد: توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق با هدف ضرر زدن به ملت سوریه انجام شد

بشار اسد تأکید کرد که انگلستان با توقیف نفتکش ایرانی می خواست ملت سوریه را بابت ایستادن کنار حکومتش به پرداخت هزینه وادار کند.

میدل ایست نیوز: «بشار اسد»، رئیس جمهور سوریه، تأکید کرد که توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق ازسوی انگلستان با هدف ضرر رساندن به ملت سوریه انجام شده است.

بشار اسد در مصاحبه با شبکه «آر تی» روسیه، که قرار است فردا (دوشنبه 11 نوامبر) پخش شود تأکید کرد که انگلستان با توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق می خواست به ملت سوریه ضرر برساند و ملت سوریه را بابت ایستادن کنار حکومت به پرداخت هزینه وادار کند.

او افزود که کسانی انتظار داشتند که مردم در مراحل گوناگون جنگ علیه دولت شورش کنند اما چنین نشد.

وی تأکید کرد که آنها انتظار داشتند که ملت سوریه از «تروریست ها، مخالفان مسلح معتدل و دیگران حمایت کنند اما مردم چنین نکردند و کنار حکومتشان ایستادند و برای همین به نظر اینان باید ملت رنج می کشیدند».

روز ۴ ژوئیه دولت جبل‌الطارق اعلام کرد که با کمک تفنگداران نیروی دریایی بریتانیا، نفتکش گریس-۱ حامل نفت ایران را در آب‌های این سرزمین توقیف و به بنادر خود منتقل کرده است. مقامات جبل‌الطارق گفتند که این کشتی حامل نفت برای موسسات سوری تحت تحریم اتحادیه اروپا بوده و به همین دلیل، توقیف شده است.

این کشتی در 16 اوت این کشتی آزاد شد و در نهایت براساس گزارش ها محموله نفت خود را به سوریه تحویل داد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا