عفو «ترامپ» برای سه افسر امریکایی متهم در جنایات جنگی در عراق و افغانستان

رئیس جمهور امریکا با استفاده از اختیارات خود برای دو افسر ارتش امریکا که متهم به جنایت جنگی در عراق و افغانستان بوده اند عفو صادر کرد.

میدل ایست نیوز: «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور امریکا، با استفاده از اختیارات خود برای دو افسر ارتش امریکا که متهم به جنایت جنگی در عراق و افغانستان بوده اند عفو صادر کرد و رتبه نظامی یک افسر دیگر را نیز پس داد.

براساس بیانیه کاخ سفید، در 200 سال گذشته رؤسای جمهوری امریکا از اختیارات خود برای احیای حیثیت نظامی کسانی که به امنیت کشور خدمت کرده اند استفاده کرده اند.

سخنگوی پنتاگون نیز با صدور بیانیه ای ضمن تأکید بر اعتماد به عدالت در دادگاه های نظامی، اختیارات رئیس جمهور در مقام فرمانده کل نیروهای مسلح را بخشی از عدالت نظامی در کشور دانست.

پیش از این ترامپ با انتشار توئیتی بر حمایت خود از این سه افسر تأکید کرده بود.

این سه افسر «کلینت لورنس»، «متیو گولستین»، و «ادوارد گالاگر» نام دارند که دو نفر اول در افغانستان و نفر سوم در عراق در سال 2017 متهم به چند مورد جنایت جنگی شده است.

گالاگر از اتهام قتل یک تروریست داعشی بازداشت شده تبرئه شد اما بابت عکس گرفتن با جنازه این داعشی رتبه نظامی اش را از دست داد. ترامپ با عفو وی، رتبه نظامی گالاگر را پس داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا