یک منبع نزدیک به «محمد الصفدی»: او بدون رضایت مردم نخست وزیری را قبول نخواهد کرد

اعلام توافق بر واگذاری سمت نخست وزیری به «محمد الصفدی» موج تازه ای از اعتراضات را در میان تظاهرات کنندگان لبنانی برانگیخته است.

میدل ایست نیوز: یک منبع نزدیک به «محمد الصفدی»، وزیر دارایی سابق لبنان و نامزد توافقی نخست وزیری این کشور، گفت که وی پذیرش پست نخست وزیری را مشروط به رضایت مردم کرده است.

پیش از این یک منبع نزدیک به دولت لبنان به رسانه های داخلی این کشور گفت که «سعد الحریری»، نخست وزیر مستعفی لبنان، با نمایندگان حزب الله و امل و جریان ملی آزاد، وابسته به رئیس جمهور لبنان، بر سر واگذاری پست نخست وزیری به «محمد الصفدی» توافق شده است.

به گفته منبع نزدیک به الصفدی شخصیتی پاکدست و مقبول با کارنامه ای موفق است و مذاکرات همچنان برای تشکیل دولت به ریاست وی ادامه دارد.

این منبع گفته که الصفدی تأکید کرده که حاضر نیست ریاست دولتی را برعهده بگیرد که با رضایت مردم همراه نباشد و افزوده که دغدغه ها و نارضایتی های مردم را کاملا درکمی کند.

انتشار خبر توافق بر اسم محمد الصفدی باعث خشم تظاهرات کنندگان لبنانی و فعالان شبکه های اجتماعی این کشور شد.

آنان نیروهای سیاسی لبنان را متهم کردند که تظاهرات و مطالبات مردم را جدی نگرفته اند.

این اعتراضات باعث شد که تظاهرات روز جمعه در لبنان با شور تازه ای برپا شود.

همزمان سه نخست وزیر پیشین لبنان، «نجیب میقاتی»، «فؤاد سنیوره»، «تمام سلام»، با انتشار بیانیه ای مشترک بر ضرورت واگذاری پست نخست وزیری به سعد الحریری تأکید کردند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن