دبیر شورای عالی امنیت ملی: «حزب الله» کانون امنیت آفرین در لبنان و منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار شیخ نعیم قاسم، حزب الله را کانون ثبات ساز و امنیت آفرین در لبنان و منطقه خواند

میدل ایست نیوز:  دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار صبح امروز (یکشنبه) شیخ نعیم قاسم قائم مقام حزب الله لبنان با وی طی سخنانی با اشاره به وقایع اخیر لبنان اظهار داشت: پس از فروپاشی داعش به عنوان مهره ناامن ساز آمریکا و اسرائیل در منطقه، نظام سلطه به دنبال بحران آفرینی‌های جدید در منطقه است.

وی با اشاره به شکست آمریکا در سوریه و بی تاثیری تحریم این کشور علیه حزب الله لبنان افزود: راهبرد ایجاد آشوب در لبنان با هدف تلاش برای جبران شکست در جبهه‌های دیگر دنبال شد که با هوشیاری مردم، مسؤولان و احزاب و گروه‌های لبنانی با شکست روبرو شد.

شمخانی با تجلیل از تدابیر و مواضع سید حسن نصرالله، از حزب الله لبنان به عنوان کانون ثبات ساز و امنیت آفرین در لبنان و منطقه یاد کرد.

نماینده رهبر ایران، اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی علیه رهبران و عناصر ارزشمند جهاد اسلامی و حملات کور آنان علیه مردم مظلوم فلسطین را نشانه روشنی از ضرورت پیگیری راهبرد محو کامل رژیم صهیونیستی عنوان کرد و افزود: کانون جنگ آفرینی و تشنج در منطقه، رژیم کودک کش صهیونیستی است و تنها با محو کامل این رژیم جنایتکار آرامش، ثبات و امنیت پایدار در منطقه حاکم خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان بر تداوم حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران جریان مقاومت برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

در این دیدار شیخ نعیم قاسم قائم مقام حزب الله لبنان نیز طی سخنانی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی از عناصر فعال در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی تصریح کرد: حزب الله لبنان با الهام از مقاومت بی نظیر ملت ایران در برابر تهدیدات و فشارهای آمریکا هرگز اجازه نخواهد رژیم صهیونیستی به اهداف خطرناک خود در منطقه دست پیدا کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا