الحشد الشعبی: در حوادث نجف دست نداشته ایم

الحشد الشعبی اعلام کرد که نیروهای حشد تا این لحظه در هیچ عملیات میدانی برای حمایت از تظاهرات کنندگان یا ایستادن دربرابر رفتار خشونت آمیز در شهرها شرکت نکرده اند.

میدل ایست نیوز: در پی انتشار شایعاتی درباره دست داشتن نیروهای «سرایا عاشوراء» وابسته به «الحشد الشعبی» در کشته شدن تعدادی از معترضان در نجف اشرف، سازمان الحشد الشعبی با انتشار بیانیه ای هرگونه دخالت در خشونت ها را تکذیب کرد.

در این بیانیه که جمعه شب (30 نوامبر) منتشر شد آمده که نیروهای حشد تا این لحظه در هیچ عملیات میدانی برای حمایت از تظاهرات کنندگان یا ایستادن دربرابر رفتار خشونت آمیز در شهرها شرکت نکرده اند.

این بیانیه افزوده که اظهارات اخیر برخی افراد در استان نجف درباره دست داشتن نیروهای «سرایا عاشورا» در این عملیات بی اساس و فرار آشکار از مسئولیت دربرابر این حوادث است.

این سازمان از مقامات سیاسی خواسته که از همراهی با تلاش «برخی رسانه های ضد ملت عراق» در بدنام سازی نیروهای امنیتی کشور خودداری کنند.

همزمان جریان حکمت ملی عراق به رهبری «سید عمار الحکیم» نیز با صدور بیانیه ای از تلاش برخی گروه ها برای کشاندن نام این جریان سیاسی در ماجرای کشته شدن معترضان ابراز شگفتی و تأکید کرد که جریان حکمت ملی هیچ گونه شاخه نظامی ندارد.

این همه در حالی است که در دو شب گذشته گروهی از معترضان در نجف اشرف، در پی به آتش کشیدن مرقد آیت الله سیدمحمدباقر حکیم در نجف اشرف و تکرار حادثه ای مشابه به آتش زدن کنسولگری ایران در نجف اشرف برآمدند.

پمجشنبه شب گروهی از افراد مسلح ناشناس با لباس عربی (دشداشه) با تیراندازی به سمت این معترضان آنان را از اطراف مرقد آیت الله حکیم متفرق کردند. گفته می شود که این حادثه باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از این معترضان شده است.

در پی این حادثه، بسیاری از استاندار نجف به عنوان مسئول امنیت خواسته اند که مانند استاندار ذی قار از مسئولیت خود استعفا دهد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن