شورای عالی مبارزه با فساد: به زودی برای 8 هزار پرونده احکام قضایی صادر خواهد شد

سخنگوی دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق، گفت که روند مبارزه با فساد و اقدامات جدی و ملموس در پیگرد مفسدان و بررسی پرونده های آنها متوقف نخواهد شد.

میدل ایست نیوز: شورای عالی مبارزه با فساد خبر داد که به زودی درباره 8 هزار پرونده فساد مالی در عراق احکام قضایی صادر می شود.

«سعد الحدیثی»، سخنگوی دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق، گفت که روند مبارزه با فساد و اقدامات جدی و ملموس در پیگرد مفسدان و بررسی پرونده های آنها متوقف نخواهد شد.

او گفت که پس از تشکیل دادگاه خاص مربوط به جرایم فساد که اکنون به کانون اصلی مبارزه با فساد تبدیل شده، هیئت های بازپرسی قضایی در همه دادگاه ها تشکیل داده و این هیئت احکام احضار و ممنوع الخروجی و ضبط اموال چندین تن از مقامات سابق و کنونی را صادر کرده اند.

«سعد یاسین موسی»، عضو شورای عالی مبارزه با فساد، نیز به روزنامه رسمی «الصباح» گفت که 21 هزار پرنده در این شورا در حال بررسی است که درباره صدور احکام برای 8 هزار پرونده از آنها هماهنگی های لازم با شورای عالی قضایی و دادستانی کل صورت گرفته است.

وی همچنین خبر داد که 4 هزار پرونده در مرحله بازپرسی است که به زودی تکمیل و به دستگاه قضایی ارجاع داده می شود.

او گفت که بسیاری از این پرونده ها به علت اعمال نفوذ مقامات یا اشتغال متهمان به سمت های بلندپایه معطل مانده بود.

همزمان «جواد حمدان الساعدی»، عضو کمیسیون پاکدستی مجلس عراق، از تشکیل کمیته ای برای پیگیری پرونده های فساد در سازمان پاکدستی عراق خبر داد و گفت که در مرحله آینده شاهد شناسایی و برخورد با همه مفسدان خواهیم بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
السومریه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا