دستور «فالح الفیاض» به گروه‌های الحشد الشعبی برای عدم حضور در میدان‌های تظاهرات+سند

«فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق خطاب به همه نیروهای منتسب به این سازمان، 4 دستور العمل صادر کرد.

میدل ایست نیوز: «فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق خطاب به همه نیروهای منتسب به این سازمان، 4 دستور العمل صادر کرد.

در بیانیه ریاست سازمان الحشد الشعبی تصریح شده است که نباید نام‌هایی که پیشتر ممنوع اعلام شده است، مورد استفاده قرار گیرد، بکارگیری دوباره این نام‌ها، تخلف صریح محسوب می شود و عاملین این تخلف مورد بازخواست و عزل قرار می گیرند.

همچنین ماموریت رزمی این سازمان تحت امر فرماندهی عملیات مشترک قرار دارد و هر گونه ماموریتی خارج از چارچوب‌ دستورات این فرماندهی تخلف به شمار می رود و عاملین این تخلف، مسئولیت قانونی کامل آن را برعهده دارند.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که هیچ یک از نیروها و تشکل‌های الحشد الشعبی نباید نقشی میدانی در میدان‌های تظاهرات به صورت عام و و به ویژه میدان التحریر بغداد تحت هر عنوانی مانند حمایت از تظاهرات‌کنندگان یا هر اقدام میدانی دیگر داشته باشند.

در پایان این آمده است که سازمان الحشد الشعبی اقدامات قانونی و مجازات‌های شدیدی را در حق کسانی که از دستورالعمل‌های یاد شده تخلف کنند، اتخاذ خواهد کرد.

دستور العمل رئیس سازمان الحشد الشعبی در حالی صادر شده است که شب گذشته نیروهای سرایا السلام وابسته به سید مقتدی صدر که زیرمجموعه الحشد الشعبی به شمار می رود با حضور در نزدیکی میدان التحریر اقدام به تیراندازی به سمت تظاهرات‌کنندگان و دیگر نیروهای نظامی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا