نشانه‌های از‌سرگیری قریب الوقوع مناسبات عربستان و سوریه

پس از سال‌ها گسست روابط میان ریاض و دمشق، نشانه‌ها برای بازگشت مناسبات میان دو کشور افزایش یافته به طوری که منابع آگاه اعلام کرده اند تعمیر و مرمت ساختمان سفارتخانه عربستان در دمشق آغاز شده است.

میدل ایست نیوز: پس از سال‌ها گسست روابط میان ریاض و دمشق، نشانه‌ها برای بازگشت مناسبات میان دو کشور افزایش یافته است به گونه ای که منابع آگاه اعلام کرده اند تعمیر و مرمت ساختمان سفارتخانه عربستان در دمشق آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری عربی 21، منبعی آگاه تصریح کرده که مساله بازگشایی سفارتخانه عربستان در سوریه حتمی است و تنها زمان دقیق آن مشخص نیست و تمیهدات لازم برای از سر گیری روابط ریاض و دمشق با تمام توان آغاز شده است.

در همین ارتباط، نشانه‌های بسیاری برای نزدیک بودن از سرگیری مناسبات سوریه با کشورهای شورای همکاری خلیج وجود دارد که از جمله می توان به حضور هیاتی از سندیکای روزنامه‌نگاران سوری در فعالیت‌های اتحادیه روزنامه‌نگاران کشورهای عربی اشاره کرد که عربستان برای نخستین بار از زمان بحران سوریه، چنین دعوتی را از این سوریه به عمل آورده است. همچنین در این زمینه باید به بازگشایی سفارتخانه‌های امارات و بحرین در سوریه اشاره کرد چرا که با توجه به مناسبات ویژه دو کشور با عربستان، این اقدام یقینا با چراغ سبز ریاض انجام شده است.

دولت سوریه نیز چندین بار از هر گونه اقدام کشورهای عربی برای بازگشایی سفارتخانه‌های خود در دمشق استقبال کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا