همه ورودی‌های شهر کربلا برای ممانعت از ورود معترضان دیگر استان‌ها بسته شد

منبعی امنیتی اعلام کرد عشایر استان کربلاء همه ورودی‌های این استان را برای ممانعت از ورود افراد استان‌های دیگر مسدود کرده‌اند.

میدل ایست نیوز: منبعی امنیتی اعلام کرد عشایر استان کربلاء همه ورودی‌های این استان را برای ممانعت از ورود افراد استان‌های دیگر مسدود کرده‌اند.

منبع مذکور در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: «عشایر کربلاء با هماهنگی نیروهای امنیتی همه ورودی‌های این استان را بسته‌اند و تنها افرادی می توانند وارد کربلاء شوند که در کارت سکونت آنها اسم این استان درج شده باشد.»

وی افزود: «این اقدام برای ممانعت از ورود تظاهرات‌کنندگان استان‌های دیگر به کربلاء اتخاذ شده است، تظاهرات‌کنندگان دیگر استان‌ها برنامه‌ریزی کرده اند که پس از تجمع در این استان به سمت بغداد، پایتخت عراق حرکت کنند.»

فعالان شبکه‌های اجتماعی عراق در روزهای گذشته از شهروندان استان‌هایی که از ماه اکتبر شاهد تظاهرات و اعتراضات بوده اند، خواسته‌اند برای شرکت در راهپیمایی میلیونی فردا، سه‌شنبه در استان کربلاء گردهم جمع شوند و سپس برای برپایی تظاهراتی بزرگ در میدان التحریر بغداد به سمت پایتخت حرکت کنند.

بغداد و شماری از شهرهای جنوبی عراق از ماه اکتبر گذشته در اعتراض به فساد اداری لجام‌گسیخته، بیکاری فزاینده و وضعیت نابسامان خدمات‌رسانی صحنه برگزاری تظاهرات و تحصنات است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا