تاکید رهبران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج بر اهمیت تقویت سازوکار همکاری

رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج در بیانیه اختتامیه خود در ریاض اعلام کردند چالش‌هایی که منطقه با آن دست به گریبان است، ایجاب می کند سازوکار همکاری میان کشورهای شورای همکاری خلیج تقویت شود.

میدل ایست نیوز: رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج در بیانیه اختتامیه خود در ریاض اعلام کردند چالش‌هایی که منطقه با آن دست به گریبان است، ایجاب می کند سازوکار همکاری میان کشورهای شورای همکاری خلیج تقویت شود.

در بیانیه اختتامیه شورای مذکور آمده است که هر گونه تعرض به کشور عضو این شورا به معنای تعرض به همه کشورهای شورای همکاری خلیج است و هدف عالی این شورا تحقق ارتباط و همکاری میان کشورهای عضو و مقابله با هر نوع تهدید نظامی است.

کشورهای حاضر در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت ارتباط نظامی و امنیتی در منطقه و تقویت صنایع دفاعی و توجه به ثبات بازار نفت، اظهار داشتند: «چالش‌های موجود در منطقه بر لزوم تقویت سازوکار همکاری و ارتباط امنیتی و نظامی میان کشورهای عضو تاکید دارد.»

پادشاه عربستان پیش از این در مراسم افتتاحیه فعالیت‌های نشست سران شورای همکاری خلیج، ایران را به «ادامه سیاست خصمانه و اقدامات برهم زننده ثبات در کشورهای همسایه اش» متهم و تأکید کرد که کشورهای خلیج باید دربرابر ایران با یکدیگر متحد شوند و خود را دربرابر حملات موشک های بالستیک ایمن سازند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا