اعلام تلویحی «برهم صالح» برای ارائه استعفا/ مخالفت مردمی با نخست‌وزیری «قصی السهیل»

یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری عراق اعلام کرد «برهم صالح» به گروه‌های سیاسی تلویحا اعلام کرده پیش از ماموریت‌دهی به نامزدی که مورد قبول و رضایت مردم نیست، آماده است استعفای خود را ارائه کند.

میدل ایست نیوز: یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری عراق اعلام کرد «برهم صالح» به گروه‌های سیاسی تلویحا اعلام کرده، حاضر است پیش از ماموریت‌دهی به نامزدی که مورد قبول و رضایت مردم نیست، استعفای خود را ارائه کند.

این منبع نزدیک به رئیس جمهوری همچنین تاکید کرده است امروز نخست‌وزیر عراق معرفی نخواهد شد.

ائتلاف بناء پیشتر با صدور با ارسال نامه‌ای رسمی، از برهم صالح خواست «قصی السهیل» را به نخست‌وزیری عراق معرفی کند، اقدامی که با مخالفت تظاهرات‌کنندگان رو به رو شده است.

در همین راستا، تظاهرات‌کنندگان در استان‌های بصره، الناصریه، نجف، کربلاء، واسط و بغداد در اعتراض به نامزدی قصی السهیل دست به تظاهرات زده و با آتش زدن لاستیک خودروها، برخی راه‌ها را مسدود کردند.

در همین حین، تحصن‌کنندگان استان نجف اشرف با قرائت بیانیه‌ای تهدید کردند اگر نمایندگان این استان به نخست‌وزیری السهیل رای مثبت دهند، مانع از ورودشان به نجف خواهند شد و آنها را دشمنان خود برخواهند شمرد و در ادامه اقدامات شدیدتری اتخاذ خواهند کرد که متعاقبا اعلام خواهد شد، تحصن‌‌کنندگان نجف همچنین از معترضان سایر استان‌ها نیز خواستند که اقدامات مشابهی در پیش بگیرند.

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا